R5 3600 99 dereceyi görüyor

MehdiSemur

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Diş Hekimi
Herkese iyi günler. AIDA64'ten stres testi yaptığımda CPU sıcaklığı Max 99 min 51 görüyor ve kasa çok ısınıyor. 3-4 gündür bu şekilde eskiden böyle değildi. Dün kasa temizliği de yaptım ama detaylı yapmadım. Sizlere de danışmak istedim.

Sistem özelliklerim:
  • GTX 1660 Ti 6 GB.
  • Ryzen 5 3600.
  • 512 GB SSD.
  • 8x8 RAM.
  • Gigabyte B450M S2H anakart.

Dosya Ekleri

• 20210523_135256.jpg
    20210523_135256.jpg
    397,5 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleyen: Moderatör:
@MehdiSemur Sizin işlemciniz için sıvı soğutma önermiyorum. Macun almanıza da gerek kalmayacak bir hava soğutma önerisi yapacağım.

Bu hava soğutma sizi fazlasıyla tatmin eder:

Hepsiburada'da ilk mobil alışverişinize 50TL indirim söz konusu:

Soğutmanın yanında gelen macun iyi kalitede. Ekstra macun masrafına gerek olmayacak yani. :)

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

@MehdiSemur Sizin işlemciniz için sıvı soğutma önermiyorum. Macun almanıza da gerek kalmayacak bir hava soğutma önerisi yapacağım.

Bu hava soğutma sizi fazlasıyla tatmin eder:

Hepsiburada'da ilk mobil alışverişinize 50TL indirim söz konusu:

Soğutmanın yanında gelen macun iyi kalitede. Ekstra macun masrafına gerek olmayacak yani. :)

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Çok teşekkürler hocam notumu aldım ben :) . Peki bunun acelesi var mı çok oyun oynayan biri değilim şu sıralar. Arada sırada 2 3 saat oynuyorum sadece. Bu çok sıkıntı yaratır mı?

@MehdiSemur Oyunlarda sıcaklıkları kontrol edin. 80 derecelere çıkmıyorsa bir sorun teşkil etmiyor. Bakım yapmayı check-up yaptırmak gibi düşünebilirsiniz. İnsan vücudunu nasıl ki sıkıntıya girmeden korumak istiyorsa, bilgisayar için de aynı durum geçerli. Termal macun değişimini şart koşabilirim fakat soğutma şart değil. Macuna 80TL vermek yerine soğutma almak ve yanında gelen macunu kullanmak bana daha mantıklı geliyor.

@MehdiSemur Oyunlarda sıcaklıkları kontrol edin. 80 derecelere çıkmıyorsa bir sorun teşkil etmiyor. Bakım yapmayı check-up yaptırmak gibi düşünebilirsiniz. İnsan vücudunu nasıl ki sıkıntıya girmeden korumak istiyorsa, bilgisayar için de aynı durum geçerli. Termal macun değişimini şart koşabilirim fakat soğutma şart değil. Macuna 80TL vermek yerine soğutma almak ve yanında gelen macunu kullanmak bana daha mantıklı
Anladım hocam teşekkürler tekrardan. maddi açıdan şimdilik kaliteli bir macun almak benim için daha rahat olacaktır. Önerdiğiniz hava soğutmayı da takip edeceğim. İnşallah bu hafta içinde bir sıkıntı olmadan hallederim. :)

Herkese iyi günler. AIDA64'ten stres testi yaptığımda CPU sıcaklığı Max 99min 51 görüyor ve kasa çok ısınıyor. 3-4 gündür bu şekilde eskiden böyle değildi. Dün kasa temizliği de yaptım ama detaylı yapmadım. Sizlere de danışmak istedim.

Sistem özelliklerim:
  • GTX 1660 Ti 6 GB.
  • Ryzen 5 3600.
  • 512 GB SSD.
  • 8x8 RAM.
  • Gigabyte B450M S2H anakart.

Aga masaüstü bilgisayar işlemcisi için çok yüksek bir değer bu. Bence soğutucuyu yerine tam oturtmuş musun onu bir kontrol et. Ve termal macun sür. İmkanı yok böyle değerlere ulaşmasının. Ulaşıyorsa da işlemcide sorun olabilir. Böyle giderse işlemcide sorun yoksa da olur zaten

Yeni konular

Geri
Yukarı