R5 3600 86 dereceyi gördü

Arkadaşlar termal macun yeniledim ve kasanın kapağı açıkken 71 derecenin üstüne çıkmadı. Ancak sorun çözüldü diye kapağı taktım oynamaya başladım tekrar 80 küsür derecelere çıkmaya başladı. Sorun kasanın hava akışında olabilir mi?
10 derece kapak fark ettiriyorsa seninki kasa değil soba. Fan ekleyebiliyorsan ekle. Onun haricinde önceki mesajımda yazdım undervolt yapmadan bu işlemci kullanılacak işlemci değil. Hem işlemciye eziyet, hem sana.

Arkadaşlar termal macun yeniledim ve kasanın kapağı açıkken 71 derecenin üstüne çıkmadı. Ancak sorun çözüldü diye kapağı taktım oynamaya başladım tekrar 80 küsur derecelere çıkmaya başladı. Sorun kasanın hava akışında olabilir mi?

Öndeki 3 fandan alınan hava kule tipi soğutucu ile arka egzoz fana aktarılır, son hava egzoz fanından çıkar. Eğer stok soğutucu kullanıyorsanız kule tipine geçmenizi öneririm, eğer ki bütçeniz daha da yüksekse sıvı soğutma öneririm. Forumu takip edin indirimli sıvı soğutucular paylaşılıyor. Kule tipi olarak Dark Freezer X126 önerimdir, kendim kullanıyorum memnunum R5 5600 işlemci ve 6500XT ekran kartıyla yük altında 60 dereceyi geçmiyor.

10 derece kapak fark ettiriyorsa seninki kasa değil soba. Fan ekleyebiliyorsan ekle. Onun haricinde önceki mesajımda yazdım undervolt yapmadan bu işlemci kullanılacak işlemci değil. Hem işlemciye eziyet, hem sana.
Hocam CPB v.s zaten kapalıydı ve sabit 4.00 GHz'de kullanıyorum işlemcimi

Geri
Yukarı