R5 3600 86 dereceyi gördü

Oda sıcaklığı ideal. Kasa iyi gözükmedi. Soğutucuda iyi değil.

En son ne zaman Termal Macun yenilediniz acaba? ve hangi termal macunu kullandınız?

Yazdığınız değerler çok kötü, 1.3 Volta 4 GHz'de kullanılmaz o işlemci, stok soğutucu ile bile 4.2 GHz'e 1.15 Volt ile kullanıyordum, hadi arkadaştaki işlemcinin silikonu kötü olsun yine de undervolt ile o işlemciyi 4.2 GHz'e 1.2 Volt'tan yüksek voltaj ile kullanmak tamamen israf. 1.3 Volt çok yüksek bir değer, yük altında aynen ısınmaya devam eder.
1.2'de 4'ten fazla çekirdek %100 değeri görürse çöküyor. 1.3 garanti olması amacıyla yazdım. Kendim bu değerlerle kullandım sıvı soğutucu ile 50 dereceyi aştığını görmedim.

CPB, PBO kapat.
Cpu ratio 4200,
Cpu core voltage 1.2v yap.

Teşekküre değmez kardeşim, burası yardımlaşmak için var.

1.2'de 4'ten fazla çekirdek %100 değeri görürse çöküyor. 1.3 garanti olması amacıyla yazdım. Kendim bu değerlerle kullandım sıvı soğutucu ile 50 dereceyi aştığını görmedim.
Sen silikonun takozuna denk gelmişsin.Belki ilk parti takoz silikon serisindendir senin işlemcin. 1.3v ile tüm çekirdekler @4.6ghz stabil testlerden geçiyorum.

Son düzenleme:
ama arkadaş sıvı soğutma ile kullanmıyor, bu çökme durumu da cpu silikonu ile ilgili 4.2 de 1.15 volt ile cinebench testi vs yapınca çökmemesi lazım kolay kolay çoklu çekirdek kullanımında

Arkadaşlar termal macun yeniledim ve kasanın kapağı açıkken 71 derecenin üstüne çıkmadı. Ancak sorun çözüldü diye kapağı taktım oynamaya başladım tekrar 80 küsür derecelere çıkmaya başladı. Sorun kasanın hava akışında olabilir mi?

Geri
Yukarı