R5 3600 almak mantıklı mı?

Şu an da birçok yerde satılıyor hocam.

Anladım. Forum'da 3600x ile 3600'ün farkı hakkında yazılanlara baktığımda 5-10 FPS fark eder, fiyat farkına değmez gibi şeyler gördüm daha çok. 3600 almak daha mantıklı o zaman diye düşünüyorum. Sizce de öyle mi ?

Mantıklı bence. Tek eksi yani işlemcinin gücünü düşürmeden kullanmak için iyi bir soğutucu lazım. Ben düşürmedim işlemcinin hakkını vermek gerek. 80 derece oluyor sıcaklık ama oyun oynuyorum, render yapmıyorum sonuçta benim için çok önemli değil yani ama ilerde tam güçte çalışması gerektiğinde kesinlikle iyi bir sıvı soğutma ile güzel bir O.C. yapıldıktan sonra çok çok uzun yıllar kullanılır.

Mantıklı bence. Tek eksi yani işlemcinin gücünü düşürmeden kullanmak için iyi bir soğutucu lazım. Ben düşürmedim işlemcinin hakkını vermek gerek. 80 derece oluyor sıcaklık ama oyun oynuyorum, render yapmıyorum sonuçta benim için çok önemli değil yani ama ilerde tam güçte çalışması gerektiğinde kesinlikle iyi bir sıvı soğutma ile güzel bir O.C. yapıldıktan sonra çok çok uzun yıllar kullanılır.
Eğer 3600 alırsam stock fanı ile O.C. yapmadan kullanacağım. Ekran kartını yükselttiğim zaman falan da bir ara sıvı soğutma alıp O.C. yaparım diye düşünüyorum.

R5 3600 2-3 sene daha güncel ekran kartlarını besleyebilir. XT'ler çıktığında yurt dışında ucuzlar fakat Türkiye'de hayır. 4. nesil Ryzen'lar geldiğinde stokları bitirmek için indirimle satabilirler ama XT'ler için yapacaklarını sanmam.
Yurt dışında bile pahallı mesela güncel bir test 3600X de fiyatını haketmiyor aslında direkt 3600 alınır fiyatı 170 dolar filan XT işlemciler saçma sapan işlemciler. 🤣🤣
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer 3600 alırsam stock fanı ile O.C. yapmadan kullanacağım. Ekran kartını yükselttiğim zaman falan da bir ara sıvı soğutma alıp O.C. yaparım diye düşünüyorum.
Sistem yükseltmek her zaman iyidir bana kalırsa. Elinize de fırsat geçmiş zaten çok zarar edeceğiniz bir durum değil bence. Ben de o mantıkta kullanıyorum. Forumda 3600 ile ilgili sıcaklık konusunda bir çok konu var zaten.
OC yapmasan bile Stock kullanılmaz. Çok ısınma ihtimali var. Ve drop yeme ihtimalin var.
Ben stok kullanıyorum ve drop yemiyorum. Sıcaklığı da 80 dereceyi geçmiyor?

Anladım. Forum'da 3600X ile 3600'ün farkı hakkında yazılanlara baktığımda 5-10 FPS fark eder, fiyat farkına değmez gibi şeyler gördüm daha çok. 3600 almak daha mantıklı o zaman diye düşünüyorum. Sizce de öyle mi?

Elbette hocam kesinlikle hocam bu bütçenize göre değişkenlik gösterebilir elbette ama şu anlık 3600 öneririm sebebi ise 0.2 GHz fazla çalışacak ve PassMark puanı 500 fazla diye gereksiz yere 200 300 TL fark vermeye gerek olmadığı düşüncesindeyim ben FPS yönünden çiy gibi bir fark yaratmaz bunlar X serisine fazla para vereceğine 300 TL'lik kule tipi bir soğutucu seni daha mutlu eder.

OC ile 3600, 4.2 GHZ ile hangi frekansta % kaç performans artışı var?
Sistem yükseltmek her zaman iyidir bana kalırsa. Elinize de fırsat geçmiş zaten çok zarar edeceğiniz bir durum değil bence. Ben de o mantıkta kullanıyorum. Forumda 3600 ile ilgili sıcaklık konusunda bir çok konu var zaten.

Ben stok kullanıyorum ve drop yemiyorum. Sıcaklığı da 80 dereceyi geçmiyor?
4.2 GHZ değildir o 4 GHZ altı filan çalışırsa öyle olur ve işlemci yükü fazla değilse.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

OC ile 3600, 4.2 GHZ ile hangi frekansta % kaç performans artışı var?

4.2 GHZ değildir o 4 GHZ altı filan çalışırsa öyle olur ve işlemci yükü fazla değilse.
Yazdıklarımı tam anlamadınız heralde.
1594599901877.png

Yeni konular

Geri
Yukarı