R5 3600 almak mantıklı mı?

wroNN

Kilopat
Daha fazla  
Şu an 1600X var. İşlemci tarafında bir sorunum yok ama işlemcim için 800 TL'ye bir alıcı buldum. R5 3600 uzun ömürlü bir işlemci olur mu? 3600'ü şu an mı almalıyım yoksa 3000XT'ler çıkınca daha uyguna alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an 1600X var. İşlemci tarafında bir sorunum yok ama işlemcim için 800 TL'ye bir alıcı buldum. R5 3600 uzun ömürlü bir işlemci olur mu? 3600'ü şu an mı almalıyım yoksa 3000XT'ler çıkınca daha uyguna alabilir miyim?

3600 iyi bir işlemci.Ben 2600'le gayet memnunum mesela.Yerinizde olsam 4.nesil gelmeden bir upgrade yapmazdım.Ryzen serisinin ömrü kolay kolay bitmez. Hele çoklu çekirdek ön planda olduğu vakit; o Intel işlemcilere fark üstüne fark atacak Ryzen işlemciler.İşlemcide bu devirden sonra Intel alınmaz.

3600 iyi bir işlemci.Ben 2600'le gayet memnunum. Ryzen serisinin ömrü kolay kolay bitmez. Hele çoklu çekirdek ön planda olduğu vakit; o Intel işlemcilere fark üstüne fark atacak Ryzen işlemciler.İşlemcide bu devirden sonra Intel alınmaz.
Peki XT'ler çıkınca 3600'ün fiyatında bir düşüş olur mu sence ?

R5 3600 2-3 sene daha güncel ekran kartlarını besleyebilir. XT'ler çıktığında yurt dışında ucuzlar fakat Türkiye'de hayır. 4. nesil Ryzen'lar geldiğinde stokları bitirmek için indirimle satabilirler ama XT'ler için yapacaklarını sanmam.

Ryzen serisinin en beğendiğim seridir ve uzun ömürlü çok güzel işlemcilerdir. Eskiden Intel fanboydum. Ama şimdi gerçekden AMD Intel'i çok aşağıya çekdi heleki son yıllarda.

Hocam zaten 3000 XT satışı şu anda satışa sunuldu fakat çok pahalı fiyatları var. Ryzen 5 3600 uzun ömürlü bir işlemci olur senin için fakat Ryzen yakın zaman da 4000 serisi işlemciler çıkarabilir. 3600 alırsan da seni üzmez uzun bir süre götürür tercih sana kalmıştır burada 4000 serisini de bekleyebilirsin ya da 3600 alıp köşeye 5 sene çekilirsin. Bu arada 5 sene 2 sene de olabilir 10 sene de hem senin kullanımına oc yapıp yapmıyacağına göre de değişir süresi yeni çıkan oyunların ve ekran kartların işlemciden istediği güce veya çekirdek sayısına göre de değişkenlik gösterebilir.

XT'ler piyasada var diye biliyorum zaten, öyle değil mi? Farka değmeyeceğini duymuştum. Alacaksanız 3600 veya 3600X alın derim. XT'ler gereksiz pahalı.

Şu an da birçok yerde satılıyor hocam.

Şu an da birçok yerde satılıyor hocam.

Evet,fiyatları kazık bence.Yine canım çekti yeni işlemci🤣🤣2600'le memnundum oysa😀😄😁

Yeni konular

Geri
Yukarı