R5 3600 B450 Aorus sistem BIOS'a girilmiyor

turansahin

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Technopat'ta yeniyim fakat her yerden araştırdım, hiçbir şekilde çözüm bulamadım. Windows 10'dan 11'e geçiş sonrası çoğu oyunları oynayabilmek için CSM Support'u kapatıp Secure Boot'u aktifleştirdim fakat sonrasında hiçbir şekilde BIOS'a girip müdahale yapamıyorum. Direkt olarak Windows ekranı geliyor. BIOS pilini söktüm, kısa devre yapmayı denedim, jumper ile clear CMOS denedim ama hala BIOS sürümüm ne sıfırlanıyor ne de BIOS'a girebiliyorum hiçbir şekilde. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Anakart: B450 Aorus M
CPU: Ryzen 5 3600

Şimdi de windows 10 geçeyim belki sıfırlarım herşeyi diye format esnasında pc reslenirken siyah ekrana düştü hiçbir şekilde ekran gelmiyor

Uzun uğraşlar sonucu çözümü buldum, her şeyi denedikten sonra farklı bir bilgisayardan microsoftun sitesinde gezinirken bir yazıya denk geldim çözüm şöyle illa ki benim gibi yaşayan arkadaşlar olmuştur, eğer monitör display port ile takılı ise hdmi kablosu ile takıp pcyi kapatıp tekrar baştan hdmi ile başlatarak biosa veya uefi etkinliğine giriş sağlayabiliyorsunuz, uzun uğraşlar sonucu aslında problemimin ne kadar basit olduğunu öğrendim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı