R5 3600 Battefield 1 oynarken 90 derecelere çıkıyor

• Konuyu başlatan RML
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 310

RML

Hectopat
Yer
Miklagård
1689627548436.png

Battlefield 1 oyununda işlemcim 90 derecelere çıkıyor, oyuna gireli daha 5 dakika olmadı. 1.1W 4.0 GHz OC ayarı var. Cbp kapalı. Stock fan. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
O işlemciyi stock kullanımda bile stock fan soğutmakta zorlanıyor. Özellikle yaz aylarında. Yeni bir soğutucu almayı deneyebilirsiniz.

O işlemciyi stock kullanımda bile stock fan soğutmakta zorlanıyor. Özellikle yaz aylarında. Yeni bir soğutucu almayı deneyebilirsiniz.
Düzgün bir soğutma ile ısı ciddi oranda düşer mi yoksa farklı bir durum mu var ? Voltajı da fazla değil anlamadım ki...

Frekansı ve voltajı dusurmeniz gerekiyor ancak 62W'ta bile 91 oluyorsa ne kadar UV yaparsan yap düşmez yine. Soğutucu tozlandiysa temizleyin ve macun yenilmesi yapın. Kasa sirkülasyonu iyi mi bir de?
Spec Delta kasa, macunu 3 4 ay önce yenilendi. Kasanın arkasıyla duvar birbirine çok yakın. Kasayı açığa aldım ama sıcaklık gram değişmedi. Akdeniz'de yaşıyorum ayrıca.

Spec Delta kasa, macunu 3 4 ay önce yenilendi. Kasanın arkasıyla duvar birbirine çok yakın. Kasayı açığa aldım ama sıcaklık gram değişmedi. Akdeniz'de yaşıyorum ayrıca.

Sirkülasyon bakımından çok yeterli bir kasa değil. Ön kapağı ve yan cami çıkartarak tekrar bakar mısınız sıcaklıklara? Çok fazla düşüş olmuyorsa soğutucu değiştirmek net çözüm, havaların ısınmasının da çok etkisi var tabii.

Sirkülasyon bakımından çok yeterli bir kasa değil. Ön kapağı ve yan cami çıkartarak tekrar bakar mısınız sıcaklıklara? Çok fazla düşüş olmuyorsa soğutucu değiştirmek net çözüm, havaların ısınmasının da çok etkisi var tabii.
Kasanın ön kapağını açınca 80-84 bandına düştü hocam. Şimdi kasayı bir güzel temizleyip deneyeceğim.

@Emir M. hocam dediğiniz gibi yaptım, kasayı da bir güzel temizledim. 80-82 bandına çıkmıyor. Kapak bu kadar etki ediyor muymuş ya :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı