R5 3600 boşta 48 derecede çalışıyor

Senyval

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 işlemcim ilk geldiğinde boşta 50-60 derecelerdeydi ve oyunlarda 75-80'e geliyordu. Undervolt işlemi yaptım ve sıcaklıklarım oyunlarda 60 derecelere düştü. Ancak boşta 45-50 derecelerde gezmeye devam ediyor. Stok fan kullanıyorum. Kasam ise Corsair Spec Delta.

Bazı konularda aynı işlemci ve stok fan ile boşta 30 derece alan kişiler gördüm.

Açık.

Aynı işlemci bende de var ama ben undervolt yapmadım ve stok fan ile kullanıyorum değiştireceğim yakında, işlemci sıcak çalışıyor diğer modellere oranla ve birkaç ay önce 35-45 dereceleri gören işlemci şimdi 45-50 dereceleri görüyor galiba termal macunu yenileme vakti geldi bir de havalar ısındığı içinde olabilir, şahsen bende çözemedim
CPB açık kapatırsan CPU sıcaklığını düşürür ama işlemciden performans alamazsın
Ve kasayı temizledin mi hava akışını engellemesi bu duruma neden olabilir?

Aynı işlemci bende de var ama ben undervolt yapmadım ve stok fan ile kullanıyorum değiştireceğim yakında, işlemci sıcak çalışıyor diğer modellere oranla ve birkaç ay önce 35-45 dereceleri gören işlemci şimdi 45-50 dereceleri görüyor galiba termal macunu yenileme vakti geldi bir de havalar ısındığı içinde olabilir, şahsen bende çözemedim.
CPB açık kapatırsan CPU sıcaklığını düşürür ama işlemciden performans alamazsın.
Ve kasayı temizledin mi hava akışını engellemesi bu duruma neden olabilir?

Kasayı 15-20 gün önce temizledim.

Tamam kasa elendi, CPB kapatıp öyle deneyin diyeceğim ama parformans alamazsınız yani işlemciye boşu boşuna para vermiş olursunuz ve stok fanı değiştirebilirsiniz 250 TL soğutucular bile stok fandan iyi soğutuyor.

Tamamdır. Yakın zamanda bir sıvı soğutucu ya da kule tipi bir soğutucu alacağım. Almışken termal macunuda yenilerim.

Geri
Yukarı