R5 3600 boşta 75 derece oluyor

SayginBey

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ryzeen 5 3600 işlemcim var. 1 hafta önce aldım. Hiçbir şey açık değilken masaüstünde 70 75 derece oluyor arada. Normal midir yoksa bir sorunu falan mı vardır?
Ve ideal işlemci sıcaklığı nedir, kaç derece olunca yanma ihtimali vardır?

Merhaba, ryzeen 5 3600 işlemcim var. 1 hafta önce aldım. Hiçbir şey açık değilken masaüstünde 70 75 derece oluyor arada. Normal midir yoksa bir sorunu falan mı vardır?
Biraz yüksek bir değer.

Yaz aylarında boşta 60 dereceye kadar yolu var bence ama 70-75 çok fazla. Eğer arka planda haberiniz olmadan bir şeyler çalışmıyorsa ve güvenilir bir programla ölçüyorsanız mutlaka soğutucunun montajında ya da kullanılan termal macunda bir sorun vardır bence.

Sabit değilse, sadece arada oluyorsa eğer olduğu sırada işlemciyi epey kullanan bir şey olabilir arkaplanda.

Ryzen 5 2600 var bende de boşta 45-50 derece arasında oluyor. 70-75 yüksek yeni nesil işlemciler kendini yakacak kadar bir sıcaklıkta büyük ihtimal kendini kapatır diye düşünüyorum.

HWiNFO64 programında ekran görüntüsü atabilir misin sıcaklık değerlerini. Bir de Görev yöneticisinden işlemler kısmıyla performans kısmının ekran görüntüsünü.

Fazla bir değer, işlemciyi ikinci el almışsanız büyük ihtimal termal macun yenilemesi istiyordur. Ayrıyaten stok soğutucu kullanıyorsa yeterli gelmiyor olabilir.

Geri
Yukarı