R5 3600 boşta 60 derece oluyor

ahmet1364

Decapat
Daha fazla  
RAM
corcorsair vengeance 3600mhz
Anakart
msi mpg x570 gaming edge
Ryzen 5 3600 kullanıyorum. 35 derece olan sıcaklık değeri şu an nedense boşta 55-60 derecelere kadar geldi, voltaj değeri de 1.2 civarında seyrediyor.

1643978944478.png

Son düzenleyen: Moderatör:

MSI MAG CoreLiquid 240r​

:(
1 hafta önce değiştirdim.

MSI MAG CoreLiquid 240r​

Fanlarda bir sıkıntı yok normal gibi gözüküyor.

Sıvı soğutman bozulmuştur yüksek ihtimal.
Aynısını kullanıyordum bende. 3 kere garantiye gönderdim 3.sünde iade aldım paramı. Değiştirmek işe yaramıyor. Garantin duruyorsa gönder paranı iade al farklı bir model bak.
Ben de bu foruma bu sıvı soğutma sayesinde katıldım. :D Benim de arızalandığından konu açmıştım buraya.

Bundan sonraki işler için seni bu arkadaşa yönlendiriyorum kasa ve bütçeni söylersen sana güzel bir şey önerir. @Sir Benjamin

Ben şansımı deneyeyim yenisiyle değiştireyim dersen diyecek bir şeyim yok. Ama bence hiç girme o işe sorunlu bir ürün çünkü.
Fanlarda bir sıkıntı yok normal gibi gözüküyor.

Test etme amaçlı stok fanın varsa onu tak farkı görürsün. Yük altında zaten sıvı soğutmayı kullanmaya çalışırsan 88 90 derecelere çıktığını görürsün.

Son düzenleyen: Moderatör:
:(

Sıvı soğutman bozulmuştur yüksek ihtimal.
Aynısını kullanıyordum bende. 3 kere garantiye gönderdim 3.sünde iade aldım paramı. Değiştirmek işe yaramıyor. Garantin duruyorsa gönder paranı iade al farklı bir model bak.
Ben de bu foruma bu sıvı soğutma sayesinde katıldım. :D Benim de arızalandığından konu açmıştım buraya.

Bundan sonraki işler için seni bu arkadaşa yönlendiriyorum kasa ve bütçeni söylersen sana güzel bir şey önerir. @Sir Benjamin

Ben şansımı deneyeyim yenisiyle değiştireyim dersen diyecek bir şeyim yok. Ama bence hiç girme o işe sorunlu bir ürün çünkü.

Test etme amaçlı stok fanın varsa onu tak farkı görürsün. Yük altında zaten sıvı soğutmayı kullanmaya çalışırsan 88 90 derecelere çıktığını görürsün.
Evet yüzde yüz yükde o şekilde oluyor fakat anlayamadığım olay bir düzelip bir çalışıyor mu bu sıvı soğutma 35 dereceleride gördüm 70 leride

Evet yüzde yüz yükde o şekilde oluyor fakat anlayamadığım olay bir düzelip bir çalışıyor mu bu sıvı soğutma 35 dereceleride gördüm 70 leride.

Ne zaman gördün bunları? İlk aldığın zamanlardaysa normal. Ara sıra böyleyse belki temassızlık olabilir veya termal macun kaynaklı olabilir.
Ama forumda genel olarak o sıvı soğutmadan problem yaşayanlar var.

Ne zaman gördün bunları? İlk aldığın zamanlardaysa normal. Ara sıra böyleyse belki temassızlık olabilir veya termal macun kaynaklı olabilir.
Ama forumda genel olarak o sıvı soğutmadan problem yaşayanlar var.
Termal macunu 3-4 defa değiştirip uyguladım sonuç aynı, Bir haftadır değerleri normal seyirindeydi ful yükde 70 dereceyi geçmiyordu bu gün bu şekilde

Geri
Yukarı