R5 3600 Core Performance Boost Yok

Can Memis

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar,
Ryzen 5 36000 işlemcili bir bilgisayarım var. BIOS üzerinde Core Performans Boost seçeneği görünmüyor. Nasıl bir şey yapabilirim görünmesi ve disable yapabilmek için?

Nanya Rev.B-Die.
Bu tarz bir hata ile karşılaşmaman gerekiyor çünkü gayet iyi bir çip. (belki düşük kalite olabilir)

Daha önce RAM için Memtest86 gibi bir programla RAM'in sağlıklı olup olmadığına baktınız mı?
evet memtest ile test ettim hiçbir sorun algılamadı. ama oyunlarda problem oluyor. Bütün oyunlarda değil ama. Mesela GTA V sorunsuz. CSGO'da kitleniyor.

evet memtest ile test ettim hiçbir sorun algılamadı. ama oyunlarda problem oluyor. Bütün oyunlarda değil ama. Mesela GTA V sorunsuz. CSGO'da kitleniyor.
Pek fikrim yok.
Nanya pek yaygın olmadığı için önerebileceğim bir ayar da yok sayılır ama eğer "bad bin" yani kötü kalite değilse hiçbir sorun yaşamıyor olmanız gerekiyor.

İsterseniz bu sorun hakkında yeni bir konu açıp "Thaiphoon Burner" üzerinden de rapor paylaşarak yardım isteyebilirsiniz.

Bu arada CPB sorununuz çözüldü mü?

Pek fikrim yok.
Nanya pek yaygın olmadığı için önerebileceğim bir ayar da yok sayılır ama eğer "bad bin" yani kötü kalite değilse hiçbir sorun yaşamıyor olmanız gerekiyor.

İsterseniz bu sorun hakkında yeni bir konu açıp "Thaiphoon Burner" üzerinden de rapor paylaşarak yardım isteyebilirsiniz.

CPC sorununa henüz bakamadım. Bilgisayarı kapatamıyorum biraz işlerim ama deneyip buradan bilgi paylaşacağım.
Pek fikrim yok.

CPB sorunum çözüldü. Dediğiniz sekmede buldum ayarı ama devre dışı bırakmadım. CPU voltaj düşümü yaparak sıcaklığı azalttım. RAM bellek voltajını da 1.35'ten 1.40'a çıkartarak da PC'nin reset atmasının önüne geçtim.
CPC sorununa henüz bakamadım. Bilgisayarı kapatamıyorum biraz işlerim ama deneyip buradan bilgi paylaşacağım.

CPB sorunum çözüldü dediğiniz sekmede buldum ayarı. Ama devre dışı bırakmadım. Cpu voltaj düşümü yaparak sıcaklığı azalttım. Ram bellek voltajını da 1.35'ten 1.40'a çıkartarak ta pc'nin reset atmasının önen geçtim. Ayrıca 3.6 ghz olarak çalışan Cpu hızını da 4.2 ye yükselttim.

Son düzenleme:
CPB sorunum çözüldü. Dediğiniz sekmede buldum ayarı ama devre dışı bırakmadım. CPU voltaj düşümü yaparak sıcaklığı azalttım. RAM bellek voltajını da 1.35'ten 1.40'a çıkartarak da PC'nin reset atmasının önüne geçtim.
Merhaba konuyu yeniden canlandırdım gibi ama , CPB sorunu bende de öyle.. nasıl halletmiştiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı