R5 3600 FPS oyunlarda saliselik takilmalar

Cavid997

Hectopat
Merhaba. Soyledigim gibi R5 3600 ve RTX 2060 kullaniyorum. Bilgisayar toplam 2 aylik ilk defalarda CS GO gibi oyunlar sanki daha akiciydi diye hatirliyorum. Simdi CS GO'da dustta falan mide gecince aniden 300'den 200'e FPS dusuyor. Ve bolgelerde gezince bazen saliselik takilmalar oluyor. Arkadasim point oynar ama cok anlamaz. Ben oyununa baktığımda(tabii ki benim bilgisayarimda) tesadufen fark ettimki orada da FPS keskin dustugu icin azacik kasilma hissi veriyor. Bu arada monitorum 144 Hz 1080P.
Ama oyle forumlardaki gibi 30 40 FPS'lere dusmuyor tabii ki. Sadece boyle akicilik gerektiren oyunlarda en kucuk problem dikkat dagitiyor. Acaba neden oluyor? Simdi silip yeniden yukluyorum oyunu belki duzelir diye. Bu konuda yardimci olun lutfen. Ek bilgiye ihtiyaç olursa fotograf falan da atarim.

Merhaba, saniyelik takılmalar alttaki videoda olduğu gibi mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende de böyle bir sıkıntı vardı, ama sadece CS:GO' da oluyordu. İnternette bir çok şey denedim ama benim sorunum oyunu SSD'ye taşıyınca çözüldü.

Merhaba, saniyelik takılmalar alttaki videoda olduğu gibi mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende de böyle bir sıkıntı vardı, ama sadece CS:GO'da oluyordu. İnternette birçok şey denedim ama benim sorunum oyunu SSD'ye taşıyınca çözüldü.

Oyun bende zaten SSD'de. Ben hizli calissin diye FPS oyunlarini hep SSD'ye atarim. Ve evet sorun buna benziyor.
Ekran karti driverlarini silip tekrar yüklemeyi deniyebilirsiniz?

Tabiki. Direkt aygit yoneticisinden kaldirip. GeForce Experience'nin icinden indirebilir miyim peki?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı