Oyunlarda saliselik takılma sorunu

MTBlu

Hectopat
Sistemim:
  • Ryzen 5 2600X işlemci.
  • XPG Spectrix 256 GB S40G M.2 SSD.
  • ASUS Dual GTX 1660 Ti.
  • ASUS TUF B450 PLUS GAMING.
  • G.Skill 2x8 16 GB 3200 MHz DD4 bellek.
  • WD 1 TB Blue 64MB 7200RPM 3.5 SATA 3.0 harddisk.
  • Thermaltake Smart RGB 700W 80+ PSU.
  • Thermaltake UX200 RGB işlemci hava soğutucu.
Sistem 4 aylık. Witcher 3, ring of elysium ve bazı oyunlarda (her oyunda değil) saliselik takılmalar yaşıyorum. Özellikle Witcher 3'de ilk girdiğim zaman rahatsız edici bir şekilde art arda anlık takılmalar yaşıyorum. Sıcaklıklar gayet iyi işlemci 60-62 derecelerde. Ekran kartı 67 derecelerde çalışıyor. Bu oyunlarda ve FPS'de olması gerektiği gibi internetteki Benchmark'lardaki ile aynı. Sorun ne olabilir? Ne yapmamı önerirsiniz? Normal midir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videonun 39.saniyesindeki gibi bir takılma mı ?
Bunun bir çözümü yok SSD taşıyıp deneyebilirsin. Aynı sorun bende'de mevcut çoğu forumda konu açtım fakat bir çözüme ulaşamadık.
Evet bunun gibi fakat SSD' de denedim sorun düzelmedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videonun 39.saniyesindeki gibi bir takılma mı ?
Bunun bir çözümü yok SSD taşıyıp deneyebilirsin. Aynı sorun bende'de mevcut çoğu forumda konu açtım fakat bir çözüme ulaşamadık.
Bu problem yüzünden kafayı yeme derecesine geldim Witcher 3'de, gerçekten inanılmaz bir saçmalık.

HDD'den kaynaklı tamamen. Aynı HDD'ye sahibim garip bir şekilde Win SSD'ye kurulu oyunlar SSD'ye kurulu, SSD'den oyun oynuyorum o sırada HDD'ye Steam'den oyun indiriyorum her oyunda bu takılmaları yapıyor. Duraklatiyorum düzeliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı