Çözüldü R5 3600 GTA 5'te GPU düşük kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

onur_kakilli5

Hectopat
Elimde RTX2070 Super ve AMD Ryzen5 3600 var. GTA 5 oynarken işlemcinin kullanım oranı %30'u geçmezken ekran kartımın kullanım oranı bazen %97 bazen de %59 oluyor. Darboğaz olmadığından eminim ama neden bazen %59'da kaldığını anlayamadım. (Oyun içi ayarlar en yüksek 1080P/ AVG FPS 100-110, kullanım oranı düştüğünde 70 FPS'yi görüyorum ama kullanım oranı %90 üzerindeyken 130 FPS civarında seyrediyor. Sıcaklık değeri 1 saatlik oyun sonunda Max 64(GPU)/ Max 66(CPU).)
(Işlemci de ekran kartı da stok hızda çalışıyor.)
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekran kartı: ASUS Dual RTX 2070 Super Advanced edititon.

Çözüm
Baştan söylesene bunu , crackli oyunlar optimizasyon olarak orjinalleri kadar başarılı değiller. Sizin yaşadığınız sorun direkt olarak korsan oyun oynadığınız için bile olabilir.
Enteresan, ben en son oynadığımda vardı o ayar. Acaba kaldırdılar mı yoksa sizde mi yok sadece anlamadım.

Baştan söylesene bunu , crackli oyunlar optimizasyon olarak orjinalleri kadar başarılı değiller. Sizin yaşadığınız sorun direkt olarak korsan oyun oynadığınız için bile olabilir.

Çözüm
Orjinali de var geçenlerde epic games de ücretsiz olmuştu. Ama tekrar indirmek istememiştim. Teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…