ASUS TUF FX505DT GTA 5 düşük GPU kullanımı

Neoreality

Hectopat
Ayarları en yükseğe de alsam en düşüğede alsam GPU kullanımi hep böyle sadece GTA'da oluyor bütün Driver'larım güncel neden böyle olduğunu çözemedim.
Kullandığım laptop: ASUS TUF FX505DT.
1650 gibi bir ekran kartından böyle bir performans almak beni hayal kırıklığına uğrattı ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• 20200522_172042.jpg
    20200522_172042.jpg
    804,6 KB · Görüntüleme: 124
  • 20200522_172050.jpg
    20200522_172050.jpg
    1.003,8 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarları en yükseğe de alsam en düşüğede alsam GPU kullanımi hep böyle sadece GTA'da oluyor bütün Driver'larım güncel neden böyle olduğunu çözemedim.
Kullandığım laptop: ASUS TUF FX505DT.
1650 gibi bir ekran kartından böyle bir performans almak beni hayal kırıklığına uğrattı ne yapmam gerekiyor?
Aynı Laptopu kullanıyorum değerler bende de böyle. Bir de Cpu fazla ısınmakta sizde de mi öyle?

Ben Laptop'u alalı iki hafta oluyor bugün yaklaşık iki saat La Noire oynadım lakin max 91 derece gördü. Soğutucu da kullanmama rağmen.
Sanırım çözümü buldum tabii ne kadar çözüm denilebilinirse bütün ayarları normale çektim msaa 8x yaptım fxaa kapalı %93-98 arası bir gpu kullanımı mevcut ancak fps düşük 38-67 fps aralarında geziyor
Ben Laptop'u alalı iki hafta oluyor bugün yaklaşık iki saat La Noire oynadım lakin max 91 derece gördü. Soğutucu da kullanmama rağmen.
Şunuda belirtmeliyim ki gpu kullanımı yine sabit değil arada bir 77 ye iniyor ve fps düşmeleri yaşanıyoe bu gta 5 şaka gibi bir oyun bi optimizasyon yapamadılar şu oyuna...

Sanırım çözümü buldum tabii ne kadar çözüm denilebilinirse bütün ayarları normale çektim msaa 8x yaptım fxaa kapalı %93-98 arası bir gpu kullanımı mevcut ancak fps düşük 38-67 fps aralarında geziyor

Şunuda belirtmeliyim ki gpu kullanımı yine sabit değil arada bir 77 ye iniyor ve fps düşmeleri yaşanıyoe bu gta 5 şaka gibi bir oyun bi optimizasyon yapamadılar şu oyuna...
Gerçekten bana da saçma geliyor ısınma sorunumu çözdüm ama bu olay gerçekten ayıp bence.
Gerçekten bana da saçma geliyor ısınma sorunumu çözdüm ama bu olay gerçekten ayıp bence.
Eğer kullanmıyorsanız size de tavsiye ederim laptopların dual channel ramde daha iyi çalıştığına dair videolar var 20 FPS fark ediyor. 8 GB düşünüyorum en azından FPS artırarak göz ardı edebilirim sanırım. Diğer oynadıklarımda ben de karşılaşmadım GTA'5 de yapıyor.

Son düzenleme:
Beyler ben de bu laptopu aldım.Daha bir haftalık. Laptoptan kesik kesik cızırtı sesi geliyor. Çok rahatsiz edici degil ama bir problem olabilir mi? Yük altındayken ses de biraz artıyor. Sizde de ayni durum söz konusu mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buradaki cızırtının aynısı( konu açtım da cevap veren olmadı malesef)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buradaki cızırtının aynısı( konu açtım da cevap veren olmadı malesef)
Ben böyle bir şeyle karşılaşmadım. Sadece fan sesi geliyor. Bu yüzden cihazı tavsiye etmiyorum, herkese farklı bir problem çıkarıyor. Teknik servise sorabilirsiniz.

Geri
Yukarı