R5 3600 GTX 1660 Super PC toplama

Anakartı Tomahawk MAX'la değiştir.
Öneriniz için teşekkür ederim fakat siz almadan sistemi sipariş etmek durumunda kalmıştım. Tomahawk'ın fiyatına baktım, 200 lira daha pahalı Asus'tan. Ayrıca Asus olanın 2 adet m2 girişi var, bunun 1. Performans farkı tam olarak neyden kaynaklanıyor acaba? Açıklarsanız sevinirim.

Asıl 2600 gereksiz bir işlemci, 1600 AF gibi bir işlemci varken almak akıl mantık işi değil. 3600'ün tekli çekirdek performansından da haberin yok galiba :D
Ek olarak hocam anakartı Tomahawk Max ile değiştirebilirsiniz, B450 Tuf serisi parasını haketmiyor benim gözümde, eğer ki OC ile bir işiniz de yoksa B450 Gaming X alabilirsiniz, kasanız çok güzel bir model fakat daha ucuza aynı havadarlıkta kasalardan da seçebilirsiniz. Bu sayede Ventus değil de Gaming X modeline yönelebilirsiniz. 1660 Super'in en iyi modelidir Gaming X.
Not: B450 Gaming X ile de OC yapabilirsiniz fakat Tomahawk Max ile yaptığınızda alacağınız verim daha iyidir.
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Fakat bu mesajları görmeden sistemi sipariş etmiştim :) Anakartlar hakkında pek bilgim yoktu bir arkadaş önermişti bunu, mhz kapasitesi ram slotu ve m2 girişi bakımından çok iyi olduğunu görünce aldım. OC ile işimin pek olacağını düşünmüyorum.
Bu arada fiyat yazmamışım arkadaşlar, ssd zaten bende vardı, bu sisteme 5529 lira verdim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı