R5 2600 GTX 1660 Super sistem toplama

Başar Özdere

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba dün internetten parça parça satın aldım kendim toplayacağım. Eksileri neler ve ne gibi Upgrade'e ihtiyaç duyarım yazarsanız sevinirim.
-MSI GTX 1660 Super Ventus XS.
-Ryzen 5 2600.
-Gigabyte B450M S2H.
-Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz RAM.
-Cooler Master MB511 600W PSU'lu.

Depolama birimi: Geçici olarak eski 2.5 inç 5400RPM laptop HDD'mi temiz kurulumla Windows 10 kurarak kullanağım. Daha sonra 500GB M2 SSD almayı planlıyorum.

Son düzenleme:
1600 AF ile 2600'ün performansı aşağı yukarı aynı yani onu tercih ederseniz yaklaşık 100 tl karda olacaksınız. Kasanızı Corsair Spec-05 VS550 80+ kasa psu kombinasyonu ile değiştirirseniz daha kaliteli fanlara ve kasaya sahip olcaksınız son olarak kasa ve işlemciden tasarruf ettiğiniz para ile bir tane daha RAM ekleyerek yeni oyunlarda daha iyi performans alabilirsiniz.

1600 AF ile 2600'ün performansı aşağı yukarı aynı yani onu tercih ederseniz yaklaşık 100 tl karda olacaksınız. Kasanızı Corsair Spec-05 VS550 80+ kasa psu kombinasyonu ile değiştirirseniz daha kaliteli fanlara ve kasaya sahip olcaksınız son olarak kasa ve işlemciden tasarruf ettiğiniz para ile bir tane daha RAM ekleyerek yeni oyunlarda daha iyi performans alabilirsiniz.
Vatandan almam gerekiyordu ordada 1600AF yoktu. Kasanın fanları gürültülü mü acaba?

Vatandan almam gerekiyordu ordada 1600AF yoktu. Kasanın fanları gürültülü mü acaba?
MB511'de maalesef öyle eskiden 2 kere kullandım aldığım geri dönüşler doğrultusunda kontrol ettim cidden biraz sesli. Uzun zamandır Spec serisini kullanıyorum. Kesinlikle en iyi Spec serisi kasa 600W 80+ Bronz PSU'ya sahip Spec-04'tür. Bu fiyatlara en iyi toz dayanıklığına sahip ve en iyi PSU'ya sahip kasadır. Kardeşi 05 ise ondan hallicedir.

MB511'de maalesef öyle eskiden 2 kere kullandım aldığım geri dönüşler doğrultusunda kontrol ettim cidden biraz sesli. Uzun zamandır Spec serisini kullanıyorum. Kesinlikle en iyi Spec serisi kasa 600W 80+ Bronz PSU'ya sahip Spec-04'tür. Bu fiyatlara en iyi toz dayanıklığına sahip ve en iyi PSU'ya sahip kasadır. Kardeşi 05 ise ondan hallicedir.
Anladım teşekkürler, maalesef satın aldım kasayı. O kadar üzmez umarım.
Tek eksik 8 GB RAM olması, 16 GB yaparsanız gayet güzel olur. Hayırlı olsun bu arada.
Cooler Master MB511 kırmızı ledli fanlı ve Temperli Cam olmayan modelinin fanlarında pwm kablo var mı? Bi bilginiz var mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı