R5 3600 GTX 1660 Super Sistem toplama önerisi

Bütçe
5000-6000
öneriler için çok teşekkürler. yani 6500 TL yapabilirim belki. fakat ryzen 5 3600 yeni nesil olmasından dolayı işlemciyi değiştirmeyi pek düşünmüyorum. Oynadığım oyunlar cs-go, cod warzone ve pubg. Ekran kartını mı bütçe olarak daha düşük almam gerekir ?

Hocam https://www.gamegaraj.com/aquarius-5an/ işlemciyi 3500X ekran kartını inno3d rtx 2060 ramide 16 yaparsanız daha ucuz ve performanslı olur
rtx olayının 2070 ten başladığını okuduğumdan gtx tarafına yöneldim. Bu vermiş olduğunuz sistem daha uzun soluklu ve performanslı mı olur sizce ?
O artan bütçe ile açıkçası 1 TB HDD alırım. Birde işlemci için 700 TL daha eklemek gerek.

Yada ekran kartı RX 5700 veya RTX 2060 yapılabilir.

İleriye dönük olması için ileriye dönük bir PSU alıp isterseniz farklı bir kasa alınabilir.

işlemci için 700TL daha eklemek derken sizin öneriniz nedir işlemci tarafında ?

rtx olayının 2070 ten başladığını okuduğumdan gtx tarafına yöneldim. Bu vermiş olduğunuz sistem daha uzun soluklu ve performanslı mı olur sizce ?

işlemci için 700TL daha eklemek derken sizin öneriniz nedir işlemci tarafında ?
Arkadaşın da demiş olduğu gibi öyle bir şey yok benim attığım daha performanslı olur ve rtx olayı var buda bir sebep

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı