R5 3600 GTX 1660S sistem nasıldır?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
| ASUS RTX 3050 | Kingston Fury Beast 8x216 GB 3200 MHZ DDR4 RAM | Ryzen 5 5500| 512GB M2 /120 GB& 240 GB Sata SSD | Windows 11 | Asus Prime B450M K II |
Meslek
Öğrenciyiz hacım.
Arkadaşlar selam.

Ben 2. el bir sistem toplamak istiyorum ve bu parçaları seçtim.
  • Anakart olarak ASUS TUF Gaming B450-Plus II.
  • İşlemci olarak AMD Ryzen 5 3600.
  • RAM olarak G.Skill Ripjaws V Gaming 3600MHz 8X2.
  • Ekran kartı olarak ASUS TUF GTX 1660S super.
  • Güç kaynağı olarak da Power Boost 80 Plus 600W bir PSU seçtim.
  • Depolama olarak elide 2 adet Hi-Level'ın 240 GB ve 120GB SATA SSD'leri var.

Ben bu sistemdeki her şeyi 2. el olarak satın almayı planlıyorum. Toplamda 8.000 veya 9.000 arası bir şey oluyor.
Sizce bu sistemde gereksiz, ileride sorun yaratacak ya da şunun yerine şunu alırsan daha iyi olur dediğiniz bir parça var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence APU sistem al daha mantıklı.

Peki neden APU? Sistemde bir ekran kartı olması daha mantıklı değil mi? Sıfır APU sistem diyorsan ekran kartı olmadan ben pek tat alamıyorum nedense, bu fiyatlara APU sistemler var evet ama temiz parçalar ve uygun fiyatlı olursa neden olmasın.

Alınır ama PSU idarelik ileride değişebilir ve SSD'ler yetersiz. 8.5 bin gibi bir şeye kapatırsan al geç.

1660S yerine RTX 2060 olsa 550W PSU ucu ucuna yeter hatta fazla bile diyenler vardı, 600W bence yeterli olur uzun bir süre bir yükseltme yapmayı planlamıyorum. Belki RTX 2060 denk gelirse onunla yükseltme yapabilirim.

Peki neden APU? Sistemde bir ekran kartı olması daha mantıklı değil mi? Sıfır APU sistem diyorsan ekran kartı olmadan ben pek tat alamıyorum nedense, bu fiyatlara APU sistemler var evet ama temiz parçalar ve uygun fiyatlı olursa neden olmasın.
Senin kararın senin yerinde olsam apu alırım.Para biriktirip sonradan ekran kartı alırım. Zaten ryzen 5 5600g piyasadaki neredeyse bütün oyunları akıcı oynatıyor.

Arkadaşlar selam.

Ben 2. el bir sistem toplamak istiyorum ve bu parçaları seçtim.
  • Anakart olarak ASUS TUF Gaming B450-Plus II.
  • İşlemci olarak AMD Ryzen 5 3600.
  • RAM olarak G.Skill Ripjaws V Gaming 3600MHz 8X2.
  • Ekran kartı olarak ASUS TUF GTX 1660S super.
  • Güç kaynağı olarak da Power Boost 80 Plus 600W bir PSU seçtim.
  • Depolama olarak elide 2 adet Hi-Level'ın 240 GB ve 120GB SATA SSD'leri var.

Ben bu sistemdeki her şeyi 2. el olarak satın almayı planlıyorum. Toplamda 8.000 veya 9.000 arası bir şey oluyor.
Sizce bu sistemde gereksiz, ileride sorun yaratacak ya da şunun yerine şunu alırsan daha iyi olur dediğiniz bir parça var mı?
Power Boost'dan poşet bile alınmaz. Değiştirin.

Geri
Yukarı