R5 3600 hangi frekansta çalıştırılmalı?

Radyatör buraya montajlı değil mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20210727_162255.jpg
    IMG_20210727_162255.jpg
    49,2 KB · Görüntüleme: 27
Genelde Ryzen 5 3600 için 4.2 GHz 1.2 voltaj öneriyoruz. Elinizdeki işlemcinin silikon kalitesi burada önemli rol oynuyor :) BIOS üzerinden 4.2 GHz 1.2 voltaj verip Prime 95 testine sokar mısınız sıcaklık değerleri nasıl olacak.
Öncelikle Ryzen Master üzerinden denese daha iyi olmaz mıydı? Cinebench puanlarını da not edip yüke sokarak stabil olup olmadığını ölçerdi? BIOS'a gir-çık yapılmadan optimum değerler daha rahat bulunurdu.

Genelde Ryzen 5 3600 için 4.2 GHz 1.2 voltaj öneriyoruz. Elinizdeki işlemcinin silikon kalitesi burada önemli rol oynuyor :) BIOS üzerinden 4.2 GHz 1.2 voltaj verip Prime 95 testine sokar mısınız sıcaklık değerleri nasıl olacak.
AIDA64 testinde ilk 3 tikli şekilde şuanda 78 derecede ama 1.2 voltajı vermeyi denedim fakat başarılı olmadı sanırım :D
1627394247580.png

Test 8 dakikadır sürüyor.

Öncelikle Ryzen Master üzerinden denese daha iyi olmaz mıydı? Cinebench puanlarını da not edip yüke sokarak stabil olup olmadığını ölçerdi? BIOS'a gir-çık yapılmadan optimum değerler daha rahat bulunurdu.

Ben bu şekilde yapıyorum hocam. Ryzen master programını pek sevemedim.
AIDA64 testinde ilk 3 tikli şekilde şu anda 78 derecede ama 1.2 voltajı vermeyi denedim fakat başarılı olmadı sanırım :D Eki Görüntüle 1119802

Test 8 dakikadır sürüyor.

Sıcaklık değerleri güzel hocam. 1.2 voltaj verdiğine emin misin BIOS bazen düzeltme yapabiliyor.

Oradan da deneyebilirim bu arada. İndireceğim şeyler Cinebench ve ryzen master mı sadece? Bir de daha öncesinde sanırım yüklemiştim windows güç ayarlarındaki önayarlar şu şekilde kalmış. Bir sıkıntı çıkartır mı? Veya silmemin bir yolu var mı?

1627394478910.png

Ben bu şekilde yapıyorum hocam. Ryzen Master programını pek sevemedim.

Sıcaklık değerleri güzel hocam. 1.2 voltaj verdiğine emin misin BIOS bazen düzeltme yapabiliyor.

1.2 girdim 2 yere ama Core Temp üzerinde 1.1i geçmiyor ve stabil değil deminki gibi. Sanırım bir yerde yanlış yaptım.

@wenX

Bir sorun çıkarmaz. Ben de böyle kullanıyorum. Belirttiğim şekilde test ederek 4.2 Ghz'de çalıştırıyorum. Voltajım şansıma oldukça düşük.

Özellikle aşağıdaki videoyu çok seviyorum. Tane tane anlatılmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun değil hocam. Arkadaşın önerdiği yöntemi bir dene sonuç alamazsan ona göre bakalım.
Hocam ayrıca kasanın ön panelini söküp kullanırsan senin için daha iyi olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı