R5 3600 için anakart önerisi

Hocam 800TL-900TL arasındaki B550 anakartlar cidden çok giriş seviyesi anakartlar. Aynı zamanda 6. nesilde hangi anakartı alırsa alsın kullanamayacak zaten. O yüzden eski veya yeni pek fark etmez diye düşünüyorum. Ki B450 anakart öyle çok da eski değil.

O zaman dediğim gibi, MSI B450 Tomahawk Max kullanabilirsin. Zaten o fiyat bandında MSI için çok fazla seçeneğin yok açıkçası. Bu anakartı alırsan memnun kalacağını düşünüyorum. Sen yine de detaylı bir araştırmasını yap, bak bakalım eksileri artıları neler. Ondan sonra pişman olma
sistemi sadece yayın için kullanicağim yayın'da valorant csgo vb. oynarım daha iyi bir anakart öneriz var ise alabilirim

Önerim giriş seviye B550 almanız. Hem ileriye dönük bir yatırım hem de 3600 için gereksiz masraftan kaçınmak. B450 de alınabilir fakat aralarında ki fiyat farkı değmiyor bir model düşük seçim için.
Düşük B550'ler çöp VRM'lere sahip. Sağlam B450 almak daha mantıklı.

Düşük B550'ler çöp VRM'lere sahip. Sağlam B450 almak daha mantıklı.
Çok haklısınız hocam, giriş seviyesi B550'ler zaten konu sahibinin de çok içine sinmez diye düşünüyorum. Fakat ben olsam üzerine biraz daha koyup 1.500TL civarlarına kaliteli bir B550 alırdım. Fakat eğer ki 6. nesil almayı düşünüyorsa kesin olarak o zaman 800TL-900TL bir fiyat aralığında üst seviye bir B450 daha mantıklı olur.

Hocam 800TL-900TL arasındaki B550 anakartlar cidden çok giriş seviyesi anakartlar. Aynı zamanda 6. nesilde hangi anakartı alırsa alsın kullanamayacak zaten. O yüzden eski veya yeni pek fark etmez diye düşünüyorum. Ki B450 anakart öyle çok da eski değil.

O zaman dediğim gibi, MSI B450 Tomahawk Max kullanabilirsin. Zaten o fiyat bandında MSI için çok fazla seçeneğin yok açıkçası. Bu anakartı alırsan memnun kalacağını düşünüyorum. Sen yine de detaylı bir araştırmasını yap, bak bakalım eksileri artıları neler. Ondan sonra pişman olma.

Vallahi o zaman kendi anakartımı tavsiye ederim Tomahawk güzel bir model fakat Gigabyte B450 Aorus Elite çok daha güzel. Kasa dizaynı için sınırsız seçenek sunuyor. Tomahawk'a göre görselliğide çok iyi. Kendim kullanıyorum daha iyisini alamazdım 800 TL'ye. 3 pin 4 pin hatta 5 pin RGB (12V-R-g-b-W) desteği var 2 tane M.2 slotu biri soğutmalı RGB aydınlatmalı 2 noktasında kesinlikle inceleyin derim.

Dosya Ekleri

• 20210424_235043.jpg
    20210424_235043.jpg
    83,3 KB · Görüntüleme: 9
Çok haklısınız hocam, giriş seviyesi B550'ler zaten konu sahibinin de çok içine sinmez diye düşünüyorum. Fakat ben olsam üzerine biraz daha koyup 1.500TL civarlarına kaliteli bir B550 alırdım. Fakat eğer ki 6. nesil almayı düşünüyorsa kesin olarak o zaman 800TL-900TL bir fiyat aralığında üst seviye bir B450 daha mantıklı olur.
hocam bi 300 tl daha bütçem var

@EgeUzel hocam şuan hangi modeli kullanıyorsunuz? Kullandığınız modele gör; eğer kesin olarak 6. nesil AMD işlemci alacaksanız, şu anlık anakart almamanız daha mantıklı olacaktır. 6. nesil AMD işlemci aldığınız zaman anakart alırsınız.
hocam şuan laptop kullaniyorum öbür parçalari aldim anakart kaldi sadece birleştireceğim sonra

hocam bi 300 tl daha bütçem var
Dediğim gibi kesin olarak 6. nesil işlemci alacaksan şuanlık alma; üzerine bir 400-500 daha koy, 6. nesil işlemciyi alırken yanında iyi bir anakart da alırsın. Kesin olarak 6. nesil işlemci alacaksan pek mantıklı olmaz şuan anakart alman bence.
hocam şuan laptop kullaniyorum öbür parçalari aldim anakart kaldi sadece birleştireceğim sonra
Anladım hocam, böyle bir durum olacağı aklıma gelmedi kusura bakma :D. O zaman az önce önerdiğim MSI B450 Tomahawk Max'ı alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı