R5 3600 için anakart tavsiyesi

egeli35

Hectopat
Arkadaşlar ben şimdi yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum. AMD 3600 veya 3600X ekran kartı da 5700 XT ve 3- 5 yıl yükseltme imkanım olsun istiyorum. Örneğin ilerde 3900X alırım 5700 XT ile Corsair yaparım RAM'i de yükseltirim diye düşündüm. 1.si bu mantıklı mı?
2. de anakartta karar veremiyorum. çoğu kişi B450'nin orta seviye ASUS TUF veya Tomahawk gibi anakartları öneriyolar. şimdi 3900X takarsam ileride OC yapma imkanım X470 deki gibi imkanım olmayacak sanırım, faz sayılarından soğutucu eksikliğinden ötürü. B450 ile X470 anakartı arasında kayda değer yüksek performans artışı olur mu yoksa B450 alıp geçeyim mi?
3.örneğin ASUS'un üst seviye ROG STRIX B450 anakart ile giriş seviyesi MSI X470GAMINg Pro birbirine yakın performans verir mi OC konusunda?
Not: Bütçem 1000 TL civarı kampanyaları bulmaya calısıyorum, varsa iyi performanslı X470 tavsiyeler veya iyi performanslı B450 benim bilmediğim markalar falan söyleyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı