R5 3600 için boşta 45-50 derece normal mi?

Bunu çok basit bir şekilde test edebiliriz. Hem kararlı olup olmadığıda ortaya çıkabilir. Cinebench R20 multicore testinin tüm ekran görüntüsünü atabilir. Gerçekten merak ettim eğer gerçekse tüm şansını sanırım bu en iyi silikonlu ararken bitirdin. :)

Cinebench multicore testi bir kıstas değil hocam yalnız benim onu geçip stress testinde patlamışlığım var :)

Yük altında Cinebench denedim sadece. Maksimum 75C gördüm.

Hocam OCCT açın 1 saat test yapın orada büyük ölçüde bir şey olursa restart atar onu geçerse ben sağlama yapacağım diyorsanızda Prime 95 testine tabii tutun ancak işlemciniz çılgın derecelere ısınabilir haberiniz olsun derim.

4.1Ghz 1.25v

Hocam OCCT açın 1 saat test yapın orada büyük ölçüde bir şey olursa restart atar onu geçerse ben sağlama yapacağım diyorsanızda Prime 95 testine tabii tutun ancak işlemciniz çılgın derecelere ısınabilir haberiniz olsun derim.
Sadece prime 95i açtım. Teste başlatmamla 80C'ye fırlaması bir oldu. 90 civarına çıkıyordu kapadım direkt.

Sadece Prime 95I açtım. Teste başlatmamla 80C'ye fırlaması bir oldu. 90 civarına çıkıyordu kapadım direkt.

O test bana nedense biraz saçma geliyor aşırı garanticilik gibi OCCT'de öyle bir sıkıntı olmaz kanımca denemenizi tavsiye ederim. Prime 95'de çok küçük hesap algoritmalarıyla sistem epey darlanıyor. Ben 4.2GHz'ı sadece renderda kullanıyorum gerisinde CPB kapalı takılıyorum şu ana kadar bir sorun çıkmadı henüz. Prime 95 yapmadım sadece OCCT 1 saat test yaptım.

O test bana nedense biraz saçma geliyor aşırı garanticilik gibi OCCT'de öyle bir sıkıntı olmaz kanımca denemenizi tavsiye ederim. Prime 95'de çok küçük hesap algoritmalarıyla sistem epey darlanıyor. Ben 4.2GHz'ı sadece renderda kullanıyorum gerisinde CPB kapalı takılıyorum şu ana kadar bir sorun çıkmadı henüz. Prime 95 yapmadım sadece OCCT 1 saat test yaptım.
OCCT'yi 10 dakikaya yakın çalıştırdım. Genelde 73 derece gördüm maksimum ise 76 derece. Ama fanlar 1700 rpm civarlarında dönüyordu ki bildiğim kadarıyla fanların maksimumu 1800 rpm. Ben fanda bir sorun olduğunu düşünmeye başladım. Fanı bugün aldım, montajıyla uğraşmak istemediğim için bildiğim bir bilgisayarcıda montajını yaptırdım ama nedense internette diğer kullanıcılara yakın sıcaklık değerleri alamıyorum.

OCCT'yi 10 dakikaya yakın çalıştırdım. Genelde 73 derece gördüm maksimum ise 76 derece. Ama fanlar 1700 RPM civarlarında dönüyordu ki bildiğim kadarıyla fanların maksimumu 1800 RPM. Ben fanda bir sorun olduğunu düşünmeye başladım. Fanı bugün aldım, montajıyla uğraşmak istemediğim için bildiğim bir bilgisayarcıda montajını yaptırdım ama nedense internette diğer kullanıcılara yakın sıcaklık değerleri alamıyorum.

Kasa hava akışınızda bir problem olabilir bir de yaz aylarındayız hocam ben kuralı 2 aya yakın oluyor ilk ayarlarını yaptığımda 30 derecelerde seyrederken işlemci boşta şimdi 37'lere çıktı bunuda göz önüne alın kasanıza iyi bir egzoz fan temin etmeye çalışın.

Kasa hava akışınızda bir problem olabilir bir de yaz aylarındayız hocam ben kuralı 2 aya yakın oluyor ilk ayarlarını yaptığımda 30 derecelerde seyrederken işlemci boşta şimdi 37'lere çıktı bunuda göz önüne alın kasanıza iyi bir egzoz fan temin etmeye çalışın.
Cooler Master MB520 kasa kullanıyorum. Fanları aldığım gibi bıraktım herhangi bir değişiklik yapmadım. HWmonitorde sistem sıcaklığı sabit 38C yazıyor ama işlemci sürekli dalgalanıyor.

Geri
Yukarı