R5 3600 için boşta 45-50 derece normal mi?

Gerçekten bu OC kararlı mı çalışıyor?
Hocam sana şöyle söyleyim 1.2V 4.3 GHZ bile yedi 1 saat OCCT yaptım cinebech yaptım. cinebechte ilk puan 3911di daha sonra tekrar yaptım 3846 düştü sonra prime small denedim hata vericek mi diye occt de 1 saat hata vermedi prime da 5dk da verdi. Ondan sonra 1.2115 yaptım yine hata verdi daha sorna 1.2250 yaptım prime da 6dk test yaptım hiç hata vermedi sonra 3 kere cinebench yaptım skor hep 3900lerdeydi standart sapmaları saymaz isek o yüzden kararlı yani her türlü sentetiği yaptım. OCCT 1.2V 4.3 bile 1 saat 1.30 saat hata vermedi ama prime verdi ilginç sekilde ben de çözümü Volt arttırarak çözdüm 1.2250'de prime da hata vermeyi bıraktı prime small testi max 6-7dk çalıştırıyorum çünkü çok sevmediğim bir test kendisi.

MSI RX 5700 Mech OC
Ekran kartınız ısınan bir model muhtemel ondan sıcaklık değerleriniz yükseliyor. Benim başıma rx580 de gelmişti mb511 kasa kullanıyorum bende diğer evde mecburen kartı undervolt yapmak zorunda kaldım değerlerim daha iyi seviyelere geriledi.

Ekran kartınız ısınan bir model muhtemel ondan sıcaklık değerleriniz yükseliyor. Benim başıma rx580 de gelmişti mb511 kasa kullanıyorum bende diğer evde mecburen kartı undervolt yapmak zorunda kaldım değerlerim daha iyi seviyelere geriledi.
Ekran kartım boşta 40-45 derece arası ki fanlar çok düşük rpm değerlerinde dönüyor. Bilgisayara yeni format attığım için deneyebileceğim oyun yok. O yüzden prison architect indirip açtım. Oyun içerisinde 4.1Ghz 1.25v 55 derece sabit.

4.2 GHZ ile arasında perofmrans farkı var mı? Bu arada stock soğutucu ile normal yetersiz soğutucu 4.2 GHZ için.
Performans farkı var mı dediğiniz şöyle açıklayım ben 4.2'de kullanmadım hiç işlemciyi stok soğutucu kullanıyordum o yüzden 3.8'e sabitledim 1.075 V ile (her türlü testi yine yaptım) o şekilde kullandım. Sıvı soğutmam gelince direkt 1.2 4.2 denedim sıkıntı çıkarmadı ama oyuna girmedim hiç 1.2'e 4.3 denedim yine sıkıntı yok OCCT'de ama prime da hata verdi o yüzden 1.2250 yaptım testlerini de yaptım hatasız şekilde direkt 4.3 ile kullanmaya başladım o yüzden performans artışından bahsetmem doğru olmaz ama eğer 3.8 ile 4.3 arasındakini soruyor olsaydınız evet gözle görülür büyük bir artış var.
Bunu çok basit bir şekilde test edebiliriz. Hem kararlı olup olmadığıda ortaya çıkabilir. Cinebench R20 multicore testinin tüm ekran görüntüsünü atabilir. Gerçekten merak ettim eğer gerçekse tüm şansını sanırım bu en iyi silikonlu ararken bitirdin. :)
bu da denediğim tüm değerler var görebilirsin 3911 3900 arası alıyorum. yalan atıcak halim yok şanslı olduğumun farkındayım 1.2'de 4.3 kullananlar var çoğu small yapmıyor ben 1.2 4.3 ile occt hata almadım belirttiğim gibi ama small verdi 1.2250 en kararlı oldu benim için inşallah böyle de devam eder ve dediğiniz kadar şanslıyımdır umarım.

Dosya Ekleri

• 11.jpg
    11.jpg
    116,9 KB · Görüntüleme: 49

Geri
Yukarı