R5 3600 için ekran kartı önerisi

Bütçe
12000-16000

Chuten V1.0

Hectopat
Merhaba arkadaşlar şu aralar sahip olduğum bilgisayarda oyunlarda sıkıntılar yaşamaya başladığım için yeni ekran kartı arıyorum aşağıya bütçeyi ve şu an sahip olduğum bilgisayar özelliklerini bırakıyorum. Ekran kartı AMD ve NVIDIA ikisi de olur.

CPU: Ryzen 5 3600.
GPU: GTX 1060.
RAM: 2x16 32 GB.
MB: ASUS B350 Prime Plus.
PSU: Xigmate 600W +80 bronz.

Alt not: Bir de 6-7k civarı bir monitör almayı planlıyorum önereceğiniz ekran kartının gücüne göre çözünürlüğü de ona göre bir monitör önerirseniz sevinirim. İyi günler.

Merhaba arkadaşlar şu aralar sahip olduğum bilgisayarda oyunlarda sıkıntılar yaşamaya başladığım için yeni ekran kartı arıyorum aşağıya bütçeyi ve şu an sahip olduğum bilgisayar özelliklerini bırakıyorum. Ekran kartı AMD ve NVIDIA ikisi de olur.

CPU: Ryzen 5 3600.
GPU: GTX 1060.
RAM: 2x16 32 GB.
MB: ASUS B350 Prime Plus.
PSU: Xigmate 600W +80 bronz.

Alt not: Bir de 6-7k civarı bir monitör almayı planlıyorum önereceğiniz ekran kartının gücüne göre çözünürlüğü de ona göre bir monitör önerirseniz sevinirim. İyi günler.
RX 6600 iyi gider.

İlk bakışta soğutma bloğunu pek beğenmemiştim ama testlerine baktım 63-65 derecelerde takılıyor oyunlarda. Fiyatı da gayet güzel kesinlikle alınır.
Darboğaz yapar diyen varsa aşağıdaki videoya bir baksın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitör hakkında pek bilgim olmadığı için bir tavsiye veremeyeceğim.

İlk bakışta soğutma bloğunu pek beğenmemiştim ama testlerine baktım 63-65 derecelerde takılıyor oyunlarda. Fiyatı da gayet güzel kesinlikle alınır.
Darboğaz yapar diyen varsa aşağıdaki videoya bir baksın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitör hakkında pek bilgim olmadığı için bir tavsiye veremeyeceğim.

Bazı oyunlarda cortlar ama daha performanslı olduğu için 4060 almak daha iyi olur. Bütçe neye el verirse...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı oyunlarda Cort'lar ama ileriye dönük ve daha performanslı olduğu için 4060 almak daha iyi olur. Bütçe neye el verirse...

İleriye dönük olma konusunda beni en çok korkutan 8 GB oluşu sıkıntı yaratır mı?

Birde AMD ekran kartlarından RX6700 XT RX 6760 XT veya indirimlerle RX7700 XT gibi AMD ekran kartları ilgimi çekiyor
Sizce darboğaz yapar mı?

İleriye dönük olma konusunda beni en çok korkutan 8 GB oluşu sıkıntı yaratır mı?

Birde AMD ekran kartlarından RX6700 XT RX 6760 XT veya indirimlerle RX7700 XT gibi AMD ekran kartları ilgimi çekiyor
Sizce darboğaz yapar mı?
Sıfır asla alınmaz RX 6000 kartlar. Bence RTX 4060 & R5 5600 yapabilirsin. RX 7700 XT darboğaz yapar gibi.

Bir de AMD ekran kartlarından RX6700 XT RX 6760 XT veya indirimlerle RX7700 XT gibi AMD ekran kartları ilgimi çekiyor.
Sizce darboğaz yapar mı?

Darboğaz ciddi ölçüde yaşatır. Tavsiyem R5 3600'ü satıp R5 5500, 5600 alman yönünde.

Yeni konular

Geri
Yukarı