R5 3600 için GPU önerisi

• Konuyu başlatan ziwa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 87

ziwa

Centipat
Merhaba, AMD Ryzen 5 3600 işlemcim var. 2K çözünürlük için uzun süre götürecek ve darboğaz yapmayacak bir GPU önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
3600 ile ancak minimum gereksinimleri karşılarsın yeni nesil oyunlarda. Ekran kartını %99 besletse dahi tekli çekirdek gücünden sebep %1 low FPS düşük kalır yine o akıcılığı hissedemezsin gelecekte.

Kısaca 3600 eninde sonunda yükseltilecek, şimdi istersen 4070 Super alıp tak sorun değil.

İşlemci fikrimce en az 5600 yapılmalı. 4060 RX7700/7800 gibi bir ekran kartı alıp R5 3600 ile kullanmak saçmalık olur birde uzun süre demişsiniz.

2K çözünürlük için uzun süre götürecek ve darboğaz yapmayacak bir GPU yok. RX 7700 XT alırsın ama darboğaz yapar.
3600 ile ancak minimum gereksinimleri karşılarsın yeni nesil oyunlarda. Ekran kartını %99 besletse dahi tekli çekirdek gücünden sebep %1 low FPS düşük kalır yine o akıcılığı hissedemezsin gelecekte.

Kısaca 3600 eninde sonunda yükseltilecek, şimdi istersen 4070 Super alıp tak sorun değil.
Kullandığım platform için bir işlemci önerebilir misiniz? Mesela 7700 XT gibi kartlar tercih edersem sıkıntı yaşamayacağım bir işlemci istiyorum.

Şuan XFX Merc 308 RX 6600 XT kullanıyorum kutulu faturalı ama garantisi yok. Bu kaç TL eder sizce? Termal macununu ve pad'lerini değiştirmiştim.

İkinci el kartta alabilirim. Kendi sattığım karta 4-5 bin TL ekleyebilirim. O zaman öneriniz ne olur?

Kullandığım platform için bir işlemci önerebilir misiniz? Mesela 7700 XT gibi kartlar tercih edersem sıkıntı yaşamayacağım bir işlemci istiyorum.

Şu an XFX merc 308 RX 6600 XT kullanıyorum kutulu faturalı ama garantisi yok. Bu kaç TL eder sizce? Termal macununu ve Pad'lerini değiştirmiştim.

İkinci el kartta alabilirim. Kendi sattığım karta 4-5 bin TL ekleyebilirim. O zaman öneriniz ne olur?

Ryzen 5 5600 al. Elindeki kartı da 5 ila 5.5 arası ver.

Yeni konular

Geri
Yukarı