R5 3600 için soğutucu önerisi

Umut Özgan

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Ryzen 5 3600 kullanmaktayım. Overclock yapmayı düşündüğüm için işlemciye uygun bir soğutucu arıyorum fakat kasam XIGMATEK Beast modeli ve küçük bir kasa. Baktığım çoğu soğutucuda RAM engeline takılıyorum. Kasaya sığmayacakmış gibi geliyor. Sizlerden güzel soğutması olan ve bu kasaya uyacak soğutucu önerisi bekliyorum.

Evet, önerilerin en büyük kriteri olan bütçeyi alabilir miyiz?

300 TL:
500 TL:
800 TL:
1200 TL+:

Haklısınız. Yazmayı unutmuşum. 1000 - 1500TL gibi düşünüyorum.

Az aşım ile:

Veya:

Sırf ID-Cooling olmuş bu şimdi fark ettim. :D

Bende baktım bu soğutuculara fakat kasanın üst tarafında yer alan 2 adet fan takma yerine radyatörün sığacağını sanmıyorum. Zira RAM ile kasanın üst kısmı arasındaki boşluk kasa küçük olduğu için çok dar. Ön tarafta ile hali hazırda 3 adet RGB fan var ve çıkartmak istemiyorum.

Ben yeni 5600x için ID-Cooling SE-224-XT aldım gayet memnunum tavsiye ederim... Oyunlarda daha 55 derece üstünü görmedim....

Bende baktım bu soğutuculara fakat kasanın üst tarafında yer alan 2 adet fan takma yerine radyatörün sığacağını sanmıyorum. Zira RAM ile kasanın üst kısmı arasındaki boşluk kasa küçük olduğu için çok dar. Ön tarafta ile hali hazırda 3 adet RGB fan var ve çıkartmak istemiyorum.
Ön fanların arkasına da takabilirsiniz.
Ama zaten overclock için bile o işlemcide sıvı soğutucu o kadar da gerekli değil. Fuma 2 veya SE-207-XT yeterli olur. Zaten kendileri de hava soğutuculardan alabileceğiniz en iyi performansları veriyor neredeyse (bütçeye göre).

IMG_20220203_215632.jpg

Şu şekilde göstereyim. Çok dar bir alanım var ve hangi soğutucuya baksam olmayacağını düşünüyorum. Ön fanların arkasında fan takabileceğim bir boşluk yok maalesef. Kasaya internetten bakarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.

@Umut Özgan

Kasan 158mm'ye kadar destekliyor, bizim attıklarımızın çoğu 155mm. SE 207 XT dahil.

Yeni konular

Geri
Yukarı