R5 3600 için soğutucu önerisi

Daha fazla  
Merhaba sistemime yeni bir soğutucu almayı düşünüyorum.
Sistemimi İtopya'ya götürsem ve öneride bulunsalar onlar takabilir mi kendime çok güvenmiyorum bir bilenin takması daha iyi olur.
İşlemcim AMD Ryzen 5 3600.
Kasa

Thermaltake Versa T25 650W 80Plus ARGB 3x120mm fanlı MidT ATX oyuncu kasası​

O kasada hava sirkülasyonu güzel. O nedenle stok fanla bile işlemci güzelce soğur. Bence işlemci soğutucusunda bir değişiklik yapmak yerine kasa üstünde biriken sıcak havayı dışarıya atması için üste fan ekleyin.
Örnek olarak böyle bir fan ekleyin üste.

Cooler Master Masterfan SF240R Argb 2X120MM Fan Kiti

O kasa serin serin çalışır. Kasa içinden sıcak havayı dışarı attığınız sürece sıcaklık diye bir derdiniz olmaz.

Kasanızın hava soğutma desteği 150mm ile sınırlı.

Yükseklik olarak piyasadaki çoğu kaliteli kule tipi soğutucu sığmıyor.
Anca böyle bir şey sığıyor.

Kasanızın hava soğutma desteği 150mm ile sınırlı.

Yükseklik olarak piyasadaki çoğu kaliteli kule tipi soğutucu sığmıyor.
Anca böyle bir şey sığıyor.

O zaman yeni bir işlemci soğutucusuna gerek yok arkadaşında dediği gibi bir şey alırsam daha iyi olur gibi.

O kasada hava sirkülasyonu güzel. O nedenle stok fanla bile işlemci güzelce soğur. Bence işlemci soğutucusunda bir değişiklik yapmak yerine kasa üstünde biriken sıcak havayı dışarıya atması için üste fan ekleyin.
Örnek olarak böyle bir fan ekleyin üste.

Cooler Master masterfan SF240r ARGB 2x120mm fan kiti

O kasa serin serin çalışır. Kasa içinden sıcak havayı dışarı attığınız sürece sıcaklık diye bir derdiniz olmaz.

Apex Legends gibi oyunlar oynraken CPU ve GPU sıcaklıkları 75 82 derecelerde oluyor o yüzden bir soğutucu arayışındayım.

O zaman yeni bir işlemci soğutucusuna gerek yok arkadaşında dediği gibi bir şey alırsam daha iyi olur gibi.

Apex Legends gibi oyunlar oynraken CPU ve GPU sıcaklıkları 75 82 derecelerde oluyor o yüzden bir soğutucu arayışındayım.
Kasa içinde biriken sıcak havayı dışarıya atarsan işlemci fanı da kasa içindenden çıkan sıcak havanın yerini dolduran ön fanlardan gelen soğuk havayı biraz daha soğutup işlemciye vermeye çalışacağı için kasanın üstüne fan alıp koy öncelikli.

Kasa içinde biriken sıcak havayı dışarıya atarsan işlemci fanı da kasa içindenden çıkan sıcak havanın yerini dolduran ön fanlardan gelen soğuk havayı biraz daha soğutup işlemciye vermeye çalışacağı için kasanın üstüne fan alıp koy öncelikli.

O zaman ben dediğiniz soğutucuyu alırım.

1668595236906.png

Sistem boştayken bile bu değerlerde.

Sistemimi İtopya'ya götürsem ve öneride bulunsalar onlar takabilir mi kendime çok güvenmiyorum bir bilenin takması daha iyi olur.
Kasa

1. attığım 150 mm boyutu var 2. attığımın 126 mm sen yine bu şirketi ara böyel kasam var eğer birinicide sıkıntı yaşarsan değiştirme olayın kolay olur. Bir danış kasan 150 mm hava soğutmalarına destek veriyor. Eğer olmazsa 2. attığımı tak.

O zaman ben dediğiniz soğutucuyu alırım.

Eki Görüntüle 1574414

Sistem boştayken bile bu değerlerde.

Kasa

İnternette bolca kurulum klavuzları mevcut zaten ilerde kendin macununu değiştireceğin yada temziliğini yapcağın için kendin tak zor bir kurulumu yok.

Son düzenleme:

1. attığım 150 mm boyutu var 2. attığımın 126 mm sen yine bu şirketi ara böyel kasam var eğer birinicide sıkıntı yaşarsan değiştirme olayın kolay olur. Bir danış kasan 150 mm hava soğutmalarına destek veriyor. Eğer olmazsa 2. attığımı tak.

İnternette bolca kurulum kılavuzları mevcut zaten ileride kendin macununu değiştireceğin ya da temziliğini yapcağın için kendin tak zor bir kurulumu yok.

Peki arkadaşında dediği gibi Cooler Master masterfan SF240r ARGB 2x120mm fan kitini de alayim mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı