R5 3600 için soğutucu tavsiyesi

XChosenn

Decapat
Daha fazla  
Stock soğutucu yerine Ryzen R5 3600 işlemcime yeni bir soğutucu almayı planlıyorum. Cooler Master Hyper 212 gibi üst segment hava soğutucular mı alayım yoksa 400-500TL bandında sıvı soğutma mı? Duyduğuma göre üst segment hava soğutucular hemen hemen bir ortalama bir sıvı soğutucu ile aynı performansı veriyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
O bütçede düzgün bir sıvı soğutma bulamazsınız ve o işlemci için gereksiz olucağını düşünüyorum onun yerine düzgün bir hava soğutması işinizi fazlasıyla görücektir.

Kasanızın boyutları destekliyorsa Arctic Freezer 34 Duo veya Noctua gibi kaliteli hava soğutmalar işinizi rahatlıkla görür.

Kesinlikle arkadaşın önerdiği Arctic 34 Duo modeli şiddetle tavsiyedir. Bırak 500 lirayı 1000₺ üzerindeki sıvı soğutmalarda bile pompa sesi, su sesi, bilmem ne sesi bir ton sorun var. 500 liraya alabileceğin sıvı soğutma ML240 falan anca olur onun da öğütücü gibi sesi var.

Overclock yapmayı düşünüyorum.Noctua U12S iyi gibi duruyor ama NH-D15 daha iyi sanırım.Fakat fazla pahalı ve ülkemizde çok bulunmuyor.Cooler Master önerir misiniz? Masterair mı Hyper serisi mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı