R5 3600 için Wraith Stealth yeterli midir?

Galaxes

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ryzen 5 3600'e sahibim. AMD Wraith Stealth kullanıyorum yani stok soğutucu. Şu an bir soğutucu alınır mı bilmiyorum çünkü almaya çalışırsam günlerce akşama kadar bir tepelikte arılara bakacağım ve günlük ailem 20 TL verecek maalesef 😅. Şunu yapıyorum: PC'mde Minecraft açıyorum, PvP atıyorum, işte bedwars falan oynuyoruz arkadaşlarla. Arkada Discord'da sesli yapıyorum ve arkada Spotify'dan da müzik dinliyorum. Bazen Chrome açık oluyor ama nadiren. Şimdi stok soğutucu ile devam mı edeyim, yoksa bu çileye katlanıp soğutucu mu alayım? Okul zaten 6 Eylül'de açılıyor. Zaten hani kazandığımla güzel bir soğutucu alabilir miyim bile bilemiyorum veya her gün gider miyim diye.

Ryzen 5 3600'e sahibim. AMD Wraith Stealth kullanıyorum yani stok soğutucu. Şu an bir soğutucu alınır mı bilmiyorum çünkü almaya çalışırsam günlerce akşama kadar bir tepelikte arılara bakacağım ve günlük ailem 20 TL verecek maalesef 😅. Şunu yapıyorum: PC'mde Minecraft açıyorum, PvP atıyorum, işte bedwars falan oynuyoruz arkadaşlarla. Arkada Discord'da sesli yapıyorum ve arkada Spotify'dan da müzik dinliyorum. Bazen Chrome açık oluyor ama nadiren. Şimdi stok soğutucu ile devam mı edeyim, yoksa bu çileye katlanıp soğutucu mu alayım? Okul zaten 6 Eylül'de açılıyor. Zaten hani kazandığımla güzel bir soğutucu alabilir miyim bile bilemiyorum veya her gün gider miyim diye.

Dostum undervolting yap devam et gitsin, para olduğunda alırsın soğutucu.

@Galaxes Merhaba. Açıkçası Minecraft sistemi çok zorlayan bir oyun değil. ( Mod indirilmediği sürece ve moddan moda değişiklik gösterebilir)
Oyun oynarken sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi?

UV yapmayı düşünmüyorum teşekkür ederim :)
@irfanumut zaten okul başlayınca hiç alamam.

UV neden düşünmüyorsun ki aşırı faydası var. Ben yaptım 13 derece gibi düşüş sağladım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı