R5 3600 ısınma sorunu

Bütçeye göre öneri yapmak daha mantıklı.

Bütçeye göre öneri yapmak daha mantıklı olur.
Max 500 TL.

Benim 3300X'im cbp açıkken 85'e yaklaşıyor, hemen kapadım Cbp'yi. Asıl soru şu, kapalıyken yüzde kaç bir performans kaybı var? 3600 almamamın yegane sebebide ısınma sorunu olması.
CPB kapalı 350-400 arasında dolaşıyor FPS çok nadir noktalarda 200-250'ye iniyor (detayların ve yansıma vb. çok olduğu yerde) çok rahatsız edici bir kayıp yok.

Ben bunu kullanıyorum gayet iyi ancak bu fiyata daha iyileri de vardır,başka arkadaşlar da öneri yapabilir.

İlgini için teşekkürler. Sanırım sorunumu çözdüm sabah tekrar deneyip kesin çözümü olup olmadığını yazacağım. Tahmin ettiğim gibi arkadan çıkan hava önden tekrar geri giriyordu alan küçük olduğu için kasayı açık yere çekerek denedim MaX80 dereceyi gördü 77 derecelerdr çalılan ekran kartım 67-70 derecelere düştü. Tabi klima açıktı belki onun etkisinden dediğim gibi sabah klima kapalı deneyeceğim ve sonuçları yazacağım.

Sabah tekrar test ettim. CBP açıkken yani 4.2 GHz'de iken stok fanla 92-95 derece gördüm tam yükte AIDA64'ten bakarken ise 103'lere kadar çıktığını göstermişti fakat yanlış imiş. Şu an sourunumu hallettim oyunlarda 75-85 (işlemci kullanımına göre) derecelere ulaşıyor. Herkese cevapları için teşekkür ediyorum birkaç ay böyle kullanıp belki soğutucu alabilirim iyi forumlar.

Sabah tekrar test ettim. CBP açıkken yani 4.2 GHz'de iken stok fanla 92-95 derece gördüm tam yükte AIDA64'ten bakarken ise 103'lere kadar çıktığını göstermişti fakat yanlış imiş. Şu an sourunumu hallettim oyunlarda 75-85 (işlemci kullanımına göre) derecelere ulaşıyor. Herkese cevapları için teşekkür ediyorum birkaç ay böyle kullanıp belki soğutucu alabilirim iyi forumlar.
Sorunun çözümü yazda belki yaşayanlar olur senin gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı