R5 3600 işlemci için RAM ve anakart tavsiyesi

Bütçe
3500
B450 yerine daha güncel B550 serisi bir anakart tavsiye ederim.

2 gündür aklımı kurcalıyor bu B550 anakartlar özellikle MSI B550 Tomahawk modeli. Soğutma anlamında çok artıları olduğu söyleniyor. Fakat 1660 süper ve R5 3600 işlemci için fazla gelir mi bilemiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz ?

B450 yerine daha güncel B550 serisi bir anakart tavsiye ederim.

Hocam o fiyata bu var: MSI MPG B550 GAMING PLUS DDR4 SATA3 M2 PCIE NVME HDMI DP PCIe 16X v4.0 AM4 ATX

1600 TL civarında olan B550 Tomahawk modeli alsam aralarında performans farkı değer mi fiyat farkına? Bir de bu anakart ve R5 3600 için 700-900 bandında en F/P ürünü sizce nedir ?
Ben B450 Gaming Plus MAX almanızı tavsiye ederim. Zaten 5. nesil AM4 için çıkmayacak diye biliyorum. Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. Ayrıca evet Tomahawk çok güzel bir anakart.

Ben B450 Gaming Plus MAX almanızı tavsiye ederim. Zaten 5. nesil AM4 için çıkmayacak diye biliyorum. Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. Ayrıca evet Tomahawk çok güzel bir anakart.
Ben tamamen sıcaklık ve fiyat performans olarak bakıyorum. CPU sogutuculara para vermek yerine anakartimda soğutması iyi olsa stok soğutucuyla R5 3600 kurtarır mı bilmiyorum.

Ben tamamen sıcaklık ve fiyat performans olarak bakıyorum. CPU sogutuculara para vermek yerine anakartimda soğutması iyi olsa stok soğutucuyla R5 3600 kurtarır mı bilmiyorum.
Hocam onun yerine artan parayla güzel bir kule tipi soğutucu alsanız daha mantıklı olur bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı