Çözüldü R5 3600 işlemciye geçtikten sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Em.ir

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 gb 2400 mhz
Ryzen 3 2200G işlemciden Ryzen 5 3600'a yükselttim. Fakat çalışmadı. BIOS güncel olmayabilir bilgim yok. Ayrıca işlemciyi 2. el satın aldık. Pinleri eğikti, düzelttik tam oturuyor yuvaya, fakat görüntü gelmiyor. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RAM ile alakası yoktur büyük ihtimal. En az desteklediği hız falan ilk kez sizden duydum. BIOS ile alakalı %99. Bir bilgisayarcıda çözebilirsiniz belki sorunu. 1 veya 2. nesil işlemci takılıp BIOS güncellenmesi gerekiyor. Bilgisayarcıda vardır işlemci.
BIOS sürümü 3. nesil işlemcileri desteklemiyor olabilir. Eğer daha önce hiç BIOS güncellemesi yapmadıysanız anakartınızın kutusuna bakın o zamanlar çıkan anakartlarda güncel BIOS ile gelen modellerin üzerinde 3. nesil desteklediğine ait stickerlar oluyordu. Ondan var mı yok mu kontrol edin. Bir de anakart modeliniz nedir?

BIOS sürümü 3. nesil işlemcileri desteklemiyor olabilir. Eğer daha önce hiç BIOS güncellemesi yapmadıysanız anakartınızın kutusuna bakın o zamanlar çıkan anakartlarda güncel BIOS ile gelen modellerin üzerinde 3. nesil desteklediğine ait stickerlar oluyordu. Ondan var mı yok mu kontrol edin. Bir de anakart modeliniz nedir?

2. el olduğu için kutu yok hocam. BIOS desteklemiyor yüksek ihtimal hiç güncellemedim. Aldığım adam en az 3200 MHz RAM desteklediğini söyledi bendeki RAM 2400 MHz onlada alakası vardır. Anakart modeli B450M S2H

RAM ile alakası yoktur büyük ihtimal. En az desteklediği hız falan ilk kez sizden duydum. BIOS ile alakalı %99. Bir bilgisayarcıda çözebilirsiniz belki sorunu. 1 veya 2. nesil işlemci takılıp BIOS güncellenmesi gerekiyor. Bilgisayarcıda vardır işlemci.

Çözüm

Geri
Yukarı