R3 1300X'ten R5 5600'e geçtikten sonra görüntü gelmiyor

Daha fazla  
Anakart
A320m e
İşlemci
5600
Bilgisayarımı dün gece yükselttim parçaları düzgün taktığıma eminim(%75). Görüntü gelmiyor klavye mouse ışığı gelmiyor ama enternete bağlanıyor fanlar RAM'ler(RGB) çalışıyor.
4-5 bilgisayarcı gezdim çoğu BIOS çökmüştür gibi şeyler söyledi biri BIOS piline yazılım atarak çözülür dedi yaptırmaya çekindim zararı olur diye oynadığım parçalar( M.2 SSD tak çıkar ekran kartı RAM ve işlemci ) ekran kartının ışığı yanıyor sorun nerededir BIOS'ün en güncel diye biliyorum.

R3 1300X'ten R5 5600 geçtm.
ASUS Prime'a 320M e anakart.
8 GB 2666MHz'den 16 GB 3200 MHz geçtim.
RX 570 ekran kartı.

BIOS dışında başka bir sorun olabilir mi?
Bir de tamir için 500-700 TL verilir mi (sorun BIOS güncellemekse kendim yapabilirm ama farklıysa bilmiyorum.
Sorun büyük ihtimal biosta, kendin halledebilirsin. İşlemcinin pimlerinde yamulma olma ihtimali de var ama düzgün taktıysan ve işlemciyi sıfır aldıysan böyle birşey olacağını sanmıyorum.

Anakartının sitesinden yeni işlemcin için mevcut BIOS ile desteği var mı baktınız mı? İnceleme yapıp ona göre mi aldınız yoksa alır kendim takarım çalışır mı dediniz? Anakartın sitesine bakıp BIOS desteklerini inceleyin ve uygun BIOS'u eski işlemciyi takarak yükleyin. Daha sonra yeni işlemciyi takıp açmayı deneyin. Eğer desteği varsa BIOS güncelleyince açılacaktır.

Arkadaşlar BIOS'u güncelledim görüntü alabildin yeni işlemciyi taktım böyle bir şey diyor ne demeiim.

@mkg83 @mkg83 @FazgeRR@fazgerr +++

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    105,2 KB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı