R5 3600 işlemciye OC yapınca ekrana görüntü gelmiyor

Miralay000

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
OC yaptım. MHz 3600, voltaj 1100. Ekrana görüntü gelmiyor. BIOS pilini çıkarıp BIOS'u sıfırlıyorum; MHz 387, voltaj 1100 gözüküyor. Tekrar 3600 MHz yapıp 1100 voltaj yapınca yine ekran gelmiyor. Ne yapmam gerek? R5 3600 için MHz ve voltaj ayarını ne yapamam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha arttırmayın bence. O ayarlarda açılması lazım. Stok ayarlara çekin. Ryzen Master kurun oradan voltajı ve frekansını ayarlayın. O zaman çalışıyorsa büyük ihtimal arkadaşın dediği gibi:
Hocam BİOS'a girince MHz 387 oluyor böyle mi kullanayım?
4.2 Ghz 1.20 volt stabil çalışıyor. başka biryerde değişiklik yapmış olabilirsiniz. Ryzen master ile deneyebilirsiniz.
Hocam Gigabyte anakartların da Peripherals diye bölüm var. Ona tıklayıp AMD overclocking seçeneğine tıklayıp yapıyorum doğrusu bu değil mi ?
Daha arttırmayın bence. O ayarlarda açılması lazım. Stok ayarlara çekin. Ryzen Master kurun oradan voltajı ve frekansını ayarlayın. O zaman çalışıyorsa büyük ihtimal arkadaşın dediği gibi:
Hocam BİOS'un kendi ayarına göre yaptım. Hiç bir şeye karışmadan direkt sadece CPB kapatıp Save&Exit dedim ekran yine yok.

4000 MHz mi yapsam ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buyurun hocam buradan yapabilirsiniz. Nasıl yapıldığını gösteriyor değerlerinizi kendiniz girecekseniz bu videoya göre değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buyurun hocam buradan yapabilirsiniz.
Hocam buradan yapıyorum. Benimki ile onun ki farklı gibi anlayamadım.

Anladım hocam. Kaç yapmam gerekiyor bunu şuan ?
Hocam onu ben bilemem. Sizin işlemciniz her işlemcide farklı olabiliyor.
4.2 Ghz 1.20 volt stabil çalışıyor. başka biryerde değişiklik yapmış olabilirsiniz. Ryzen master ile deneyebilirsiniz.
Bunu deneyebilirsiniz. Arkadaş önermiş. Ama onda stabil çalışıyor diye sende de stabil çalışacak diye bir kural yok yani sizin bulmanız lazım tam değeri.

Yeni konular

Geri
Yukarı