R5 3600 neden 70 derece?

Hamsi Mert

Hectopat
İşlemciyle alakalı 2 sorum var. Birincisi Arctic Freezer 34e-Sports Duo takmama rağmen neden hala yükte 70(bazen 75 olduğu oluyor) dereceyi görüyorum? Ve CPU sıcaklığında sürekli bir atlama var. 55 iken yavaş yavaş 45'e iniyor sonra 45'e inince bir anda tekrar 55'e fırlıyor. Bunun nedeni nedir ve zararlı mı?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci voltaj ayarını kontrol etmekle başlayabilirsiniz. BIOS'tan veya bir yazılım üzerinden olabilir.

Son düzenleme:
Aynı işlemciyi kullanıyorum Arctic Freezer 13 ile birlikte boşta 35 40 yük altında 50 55 derece fakat kasamda 6 fan mevcut 3 adet ön tarafta var bunlar havayı içeriye alıyor kasa üstünde ise 2 adet fan var 1 tane de egzoz fanım var bu üçü de sıcak havayı dışarı atıyor.

3.6 ile çalışıyor ve kasa dark guardian. Hava içeriye iyi alıyor ama 1 tane egzos fan olması sıkıntı sanırım. Ama yine de bu kadar sıcak olması normal değil gibi.

üstünde ise 2 adet fan

Hocam bu ekstra 2 egzos fan ne kadar etkili? Yani 15-20 derece düşürecek kadar etkili mi?
İşlemci voltaj ayarını kontrol etmekle başlayabilirsiniz

Bu olayı hiç bilmiyorum. Daha işlemciye hiç ellemedim fakat öğrenmek isterim. Nasıl yapabileceğimi öğretir misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı