R5 3600 Ön Siparişe Açıldı!

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen ben birkaç gün önce R5 2600 aldım. Acaba bunu iade edip 3600 mü alsam diye kara kara düşünüyordum ki bu fiyatları görünce içim rahatladı. Artık 7-8 aya kadar ucuzlar. Üstüne birde KDV indirimi veya Kara Cuma indirimleri gelirse satışlar patlar.

3600 alacak bütçen var ise iade et 🤠

İndirim ile fiyatları biraz daha düşebilir.

Şimdi şöyle düşünüyorum. Aradaki 500TL fark ile 1660 Ti yerine 2060 alsaydım daha fazla FPS alırdım, tamam 3600 alsam ileri de ekran kartını daha rahat güncelleyebilirim ama şu an için 500TL fazla verip 2060 almadığım için 3600 almayacağım, nasıl mantık😅😅

Başta kararsız kaldım ama az önce gidip QP Bilişim 'den 3600 aldım, umarım pişman olmam. 1419 TL ve Ücretsiz kargo ile en mantıklı burayı gördüm. İtopya 1450 TL + Kargo istiyor. Muhtemelen bu fiyatlarda yarın kurdan dolayı biraz daha artış olacaktır.

Aynen ben birkaç gün önce R5 2600 aldım. Acaba bunu iade edip 3600 mü alsam diye kara kara düşünüyordum ki bu fiyatları görünce içim rahatladı. Artık 7-8 aya kadar ucuzlar. Üstüne birde KDV indirimi veya Kara Cuma indirimleri gelirse satışlar patlar.
Nasıl yapmayı düşünüyorsun ? Bende de 6-7 ay önce aldığım ciddi yük görmemiş kutulu faturalı garantisi devam eden Vatan'dan aldığım bir R5 2600 mevcut. Bunu satıp ona mı geçsem diyorum da şimdi satarım dayanamayıp alırım daha sonra da 2 hafta geçince indirim falan girer diye korkuyorum. Diğer türlü de Türkiye'de çoğu kişi daha duymamıştır bile R5 3600'ü, duydukları zaman da R5 2600'ü almazlar diye korkuyorum :)
Başta kararsız kaldım ama az önce gidip QP Bilişim 'den 3600 aldım, umarım pişman olmam. 1419 TL ve Ücretsiz kargo ile en mantıklı burayı gördüm. İtopya 1450 TL + Kargo istiyor. Muhtemelen bu fiyatlarda yarın kurdan dolayı biraz daha artış olacaktır.

Hangi soğutucu ile geliyor ? Işıklı olan mı düz olan mı ? Bu arada hayırlı olsun.

3600 alacak bütçen var ise iade et 🤠

İndirim ile fiyatları biraz daha düşebilir.

Valla şuan bütçe yok. O yüzden iade ile falan uğraşmayacağım. Bana fazlasıyla yetecek bir işlemci.
Şimdi şöyle düşünüyorum aradaki 500tl fark ile 1660ti yerine 2060 alsaydım daha fazla fps alırdım, tamam 3600 alsam ileride ekran kartını daha rahat güncelleyebilirim ama şuan için 500tl fazla verip 2060 almadığım için 3600 almayacağım , nasıl mantık😅😅

Hocam aynı durum bende de var. Hem teknoloji sürekli gelişen bir şey. Biz şimdi 3600 alırız birkaç aya daha iyisi çıkar. Mesela 2060 alanlar şimdi kara kara düşünüyor acaba Super mı alsaydım diye 😀😅
O yüzden fazla kasmamak lazım. Oyunlarda en yüksek grafiklerde akıcı oynayabiliyor musun? Muhtemelen evet diyeceksin. O zaman sıkıntı yok. Kağıt üstündeki FPS değerleri çok fazla birşey ifade etmiyor bana göre.

Son düzenleme:
Ürünü fiyat performans olarak 2600 yerine 2600X serisi ile karşılaştırmanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum
3 üründe 6 çekirdek ve 12 iş parçacıklı ama R5 2600 3,40 GHz (3,90 GHz turbo) 2600X ve 3600 serileri ise 3,60 GHz (4,20 GHz turbo) yani karşılaştırmanın asıl ürünü 2600X olmalı
2600X vs 3600 karşılaştırmasında işlemci hızları eşit olmasına rağmen daha fazla önbellek ve 7 NM teknolojisinin avantaşları ayrıca daha yüksek bellek kapasitesinin avantajını göz önünde bulundurarak yaptığımız fiyat performans karşılaştırmasında
Ryzen 5 3600 serisi 1500 TL bandında
Ryzen 5 2600X 1300 TL altında yok (nanokatolog gibi paralel ithalat siteleri saymıyorum)
200 TL için fazlası ile 3600 almaya değer diye düşünüyorum

Ben 2600X aldım dün nanokatalog’dan 960TL'ye stokta var direkt göndereceğiz dedi. müşteri temsilcisi. Bugün aradım kargo olmadı diye sizden önce bir müşteri aldı, sizin ki yeni partide 7 gün içinde gelecek dedi. Pek güvenmiyorum ama acelem yok, bekleyeceğim olmadı iptal edip 2600 alacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı