Çözüldü R5 3600 overclock sonrasi görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar ben her zamanki değerde kullandım. Overclock yaparken silikon kalitesi Silver çıktı 4350MHz yaptım bende bu sebepten. Voltaj olarak 1.35v her zaman kullandığım değer idi aslında. Sadece denemek için 4365MHz yaptığım ve BIOS'tan çıktım ancak şu an görüntü gelmiyor. BIOS pili çıkardım, RAM'leri silgi ile sildim vs. anakart eğer kısa devre yapsa fanları açmazdı diye düşünüyorum. Voltajı ellemedim bile 1.35 idi. Ne olmuş olabilir?
Ryzen 5 3600, Gigabyte B450M-H.

Anakarttan bios pilini çıkarın sistemi fişten çekin öncesinde. Sonra açın.
Hocam denedim fakat 5 dk bekledim sanırım yetersiz geldi. Yeni bios pili aldım. 30 dk bekleyip deneyeceğim. Sizce işlemi yakabilecek bir voltaj mi? Çünkü test yapmıştım o kadar aylardır bu şekilde sorunsuz kullandım.

Hocam denedim fakat 5 dk bekledim sanırım yetersiz geldi. Yeni BIOS pili aldım. 30 dk bekleyip deneyeceğim. Sizce işlemi yakabilecek bir voltaj mi? Çünkü test yapmıştım o kadar aylardır bu şekilde sorunsuz kullandım.

Biraz daha beklemeyi deneyin. Anakartın OC yaparken yanacağını düşünmüyorum.

CMOS clear yapmayı deneyin bir de ek olarak. Anakart Gigabyte olunca her şey olabilir, BIOS bile kendiliğinden uçmuş olabilir hatta eğer ki bunca şeyden sonra hala açılmıyorsa.

Evet BIOS uçma ihtimali de var. Anakartı servise göndermeniz gerekir öyle olduysa.

CMOS clear yapmayı deneyin bir de ek olarak. Anakart Gigabyte olunca her şey olabilir, BIOS bile kendiliğinden uçmuş olabilir hatta eğer ki bunca şeyden sonra hala açılmıyorsa.

Deneyeceğim hocam. Dediğiniz gibi Gigabyte almak ile hata ettim. Daha önce yine böyle bir durum olmuştu bir şekilde tekrar açabilmiştim. Aylar önce olmuştu. Sizce yakabilecek bir voltaj mi sanmıyorum ama. Bir de BIOS pili bitmiş olabilir diye yenisini aldım, ilk sefer 5 dk bekledim sanırım yetersiz oldu tekrar çıkardım yeni pil aldım.

Evet BIOS uçma ihtimali de var. Anakartı servise göndermeniz gerekir öyle olduysa.

Bir de CMOS sıfırlama işlemini BIOS pili takılınca yapmam lazım değil mi bayağıdır yapmadım. Pil takılı olması yeterli sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce yakabilecek bir voltaj mi sanmıyorum ama.

O işlemcinin 1.5V'a kadar yolu var, günlük kullanımda bile 1.35'i çok rahat çekiyordur. Sorunun voltaj ile alakalı oldugunu sanmıyorum.

Bir de CMOS sıfırlama işlemini BIOS pili takılınca yapmam lazım değil mi bayağıdır yapmadım. Pil takılı olması yeterli sanırım.

Fark etmez. Pil takılı değilse bazı anakartlar görüntü vermeyebiliyor ama, pili takmayı ihmal etmeyin.

O işlemcinin 1.5V'a kadar yolu var, günlük kullanımda bile 1.35'i çok rahat çekiyordur. Sorunun voltaj ile alakalı oldugunu sanmıyorum.

Fark etmez. Pil takılı değilse bazı anakartlar görüntü vermeyebiliyor ama, pili takmayı ihmal etmeyin.

Hocam düzeldi. İnanın ne işe yaradı bilmiyorum ama açılırken BIOS üzerinde item bir şey bir şey yazıyordu okuyamadım. Sanırım CMOS sıfırlama işe yaradı. Pil yenilemiş oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı