Çözüldü R5 5600 ile görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yalnızEngin

Centipat
Daha fazla  
R5 3600X vardı onu satıp R5 5600 aldım işlemciyi taktım ama görüntü gelmiyor.
Anakartım Gigabyte B450 S2H ekran kartım ROG 3070.
Sistemin bütün ışıkları yanıyor ekran kartına da güç geliyor ama ekran gelmiyor.
Ekran kartında sorun olmadığına eminim 2gün öncesine kadar kullanıyordum değiştirince ekran gitti.
Biraz araştırdım BIOS güncellemek gerekiyormuş sanırım ama güncellemeden ondan olabilir mi ve ekran yokkan nasıl güncelleyeceğim?
RAM'leri de çıkartıp taktım yine olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı:
BIOS güncellemesi potansiyel olarak riskli olduğundan, güncel BIOS sürümünü kullanırken sorunla karşılaşmıyorsanız, BIOS'u güncellememeniz önerilir. BIOS'u flaşlamak için dikkatli yapın. Yetersiz BIOS güncellemesi sistem arızasına neden olabilir?

Sitede böyle bir yazı gördüm emin olamadım.

Böyle bir uyarı çoğu anakart üreticisi sitesinde yazmakta. Verdikleri uyarı ani elektrik kesintileri ya da BIOS Update tamamlanmadan bilgisayarı yeniden başlatmak-kapatmak gibi şeyler. Doğru şekilde yaparsanız herhangi bir zararı olmaz.

Böyle bir uyarı çoğu anakart üreticisi sitesinde yazmakta. Verdikleri uyarı ani elektrik kesintileri ya da BIOS Update tamamlanmadan bilgisayarı yeniden başlatmak-kapatmak gibi şeyler. Doğru şekilde yaparsanız herhangi bir zararı olmaz.

Teşekkürler BIOS'u güncelledim PC açılıyor artık ama açılırken American Megatrends yazısı çıkıyor ve n tuşuna basmam gerekiyor açılması için onu nasıl düzeltebilirim?

Teşekkürler BIOS'u güncelledim PC açılıyor artık ama açılırken American Megatrends yazısı çıkıyor ve n tuşuna basmam gerekiyor açılması için onu nasıl düzeltebilirim?
Yeni işlemciyi taktıktan sonra American Megatrends yazısı çıktığında BİOS’a gittiniz mi? Gitmediyseniz sizi BIOS yönlendirmek istiyor. Yeni işlemci taktığınız için. BIOS sıfırlandıysa RAM’lar için XMP açmanız gerekiyor.

Snapchat-1549646629.jpg

Bu yazı çıkıyor her açtığımda

Ne yapmam gerekiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı