R5 3600 oyunda 95 derece oluyor

Aslında evet, son zamanlarda onaylanmamış birkaç şey indirdim sizce bununla bir alakası var mıdır bu kadar yüksek sıcaklığın?

Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilr Görev Yöneticisi'ni açıp işlemcinizi yoğunlukluk olarak ne kullanıyor bakabilirimsnz? Bilmediginiz ya da sizin açmadıgınız bir program var mı bir bakın size zahmet. Ayrıyeten Kaspersky indirip genel bir virüs taraması yapabilirsiniz.

Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilr Görev Yöneticisi'ni açıp işlemcinizi yoğunlukluk olarak ne kullanıyor bakabilirimsnz? Bilmediginiz ya da sizin açmadıgınız bir program var mı bir bakın size zahmet.
Şuanda %6 kullanım var ve 3.90 GHz kullanıyor işlemlere baktığım zaman göze çarpan yabancı bir şey göremedim.
1656102077472.png

Burada yazılanların çoğu boş yorum olmuş. Ryzen 5 3600 kullanıcısıyım, stok fan kullanıyorum aynı sorundan müzdariptim sorun bios kaynaklı stok fan gayet yeterli oyunlarda şu an 65-70 derece arası şu videodakileri yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam soğutucu almayı ciddi manada düşünüyorum evet, ama sizce R5 3600 için voltaj değerleri ve GHz nasıl?

Ben kendi işlemcimi otomatik voltajda kullanıyorum yükse 1.4v civarı çekiyor. AMD'nin kendi mühendisleri yüksek voltaj ve sıcaklık sıçramaları normal, bu işlemciler bunlar baz alınarak üretildi ayarlarla oynamayın diyordu o yüzden soğutucu ile kullanıyorum.

Senin işlemcinde de bir anormallik bulunmuyor.

Ben kendi işlemcimi otomatik voltajda kullanıyorum yükse 1.4v civarı çekiyor. AMD'nin kendi mühendisleri yüksek voltaj ve sıcaklık sıçramaları normal, bu işlemciler bunlar baz alınarak üretildi ayarlarla oynamayın diyordu o yüzden soğutucu ile kullanıyorum.

Senin işlemcinde de bir anormallik bulunmuyor.

Son zamanlarda bu konu epey kafama takılmıştı ve açıkcası yeni bir işlemci alamam şu dönemlerde, işlemci konusunda öyle aman bir bilgim de yok yanar diye korktum biraz :D değerli yorumlarınız için hepiniz sağolun

Herkese merhaba tekrardan, Sorunu @Neoreality'in attığı video sayesinde çözdüm. fikir veripte yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum ve iyi geceler.

Son düzenleme:
Son zamanlarda bu konu epey kafama takılmıştı ve açıkcası yeni bir işlemci alamam şu dönemlerde, işlemci konusunda öyle aman bir bilgim de yok yanar diye korktum biraz :D değerli yorumlarınız için hepiniz sağolun

Herkese merhaba tekrardan, Sorunu @Neoreality'in attığı video sayesinde çözdüm. fikir veripte yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum ve iyi geceler.
Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim hocam. 👍🏽

Yeni konular

Geri
Yukarı