R5 3600 oyunda 80 derece oluyor

Somestr

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
32
Ekran kartı
2060
Anakart
Asus Tuf B450 Plus Gaming
İşlemci
Ryzen 5 3600
PC de oyun oynarken işlemci sıcaklığı 80 dereceyi gördüğünde mavi ekran yiyorum. Bunun sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5600'lü bilgisayar aldım. Stok soğutucuyla birlikte PUBG de derece minimum 72 maksimum 80 oluyordu. BIOS'a girip Core Performance Boost'u kapattım FPS çok çok az düştü ve işlemci 65 dereceyi geçmedi.

Soğutucu parası yoksa "CPB kapatma" diye araştır ve kapat çok işe yarıyor.

Sıcaklıktan dolayı mavi ekran verip kapatması pek ihtimal dahilinde değil. Mavi ekranı RAM'den dolayı veriyor olabilir. RAM ile ilgili BIOS'tan herhangi bir ayar yaptınız mı yoksa sadece XMP mi açık.

Ryzen 5600'lü bilgisayar aldım. Stok soğutucuyla birlikte PUBG de derece minimum 72 maksimum 80 oluyordu. BIOS'a girip Core Performance Boost'u kapattım FPS çok çok az düştü ve işlemci 65 dereceyi geçmedi.

Soğutucu parası yoksa "CPB kapatma" diye araştır ve kapat çok işe yarıyor.
Bununla alakalı olacağını sanmıyorum ama bakacağım teşekkür ederim.
Sıcaklıktan dolayı mavi ekran verip kapatması pek ihtimal dahilinde değil. Mavi ekranı RAM'den dolayı veriyor olabilir. RAM ile ilgili BIOS'tan herhangi bir ayar yaptınız mı yoksa sadece XMP mi açık.
Ram'in sadece frekansını xmp olarak 3000 çekmiştik. Ondan sonra bu hatayı almaya başladık. Eski haline getirdim ama devam ediyor. Şu an xmp kapalı.

Son düzenleme:
Bununla alakalı olacağını sanmıyorum ama bakacağım teşekkür ederim.

RAM'in sadece frekansını XMP olarak 3000 çekmiştik. Ondan sonra bu hatayı almaya başladık. Eski haline getirdim ama devam ediyor. Şu an XMP kapalı.

Yok benim verdiğim bilgi sadece ek bir bilgi ısınıyorsa ve FPS'ye fazla ihtiyacınız yoksa kısabilirsiniz. Ama önce mavi ekran sorununu çözün sonra buna bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı