R5 3600 PC birkaç saniye kilitleniyor ve reset atıyor

Metzero

Decapat
Makaleler
1
Merhaba iyi forumlar.
Başlıkta belirttiğim gibi PC ilk olarak birkaç saniye kilitleniyor hiçbir komut veremiyorum, sonrasında öncesinde verdiğim komutlar ( Alt Tab, görev yöneticisini açmak gibi) açılıyor ama çok yavaş bir şekilde donarak açılıyor ve PC reset atıyor.

MSI B450M-A PRO Max.
R5 3600 stok soğutucu CPB kapalı.
RX 5600XT Gaming X.
2x8GB RAM.
550+80 Corsair PSU.
480GB HyperX SATA SSD.

Merhaba iyi forumlar.
Başlıkta belirttiğim gibi PC ilk olarak birkaç saniye kilitleniyor hiçbir komut veremiyorum, sonrasında öncesinde verdiğim komutlar ( Alt Tab, görev yöneticisini açmak gibi) açılıyor ama çok yavaş bir şekilde donarak açılıyor ve PC reset atıyor.

MSI B450M-A PRO Max.
R5 3600 stok soğutucu CPB kapalı.
RX 5600XT Gaming X.
2x8GB RAM.
550+80 Corsair PSU.
480GB HyperX SATA SSD.
Anakart ekran kartına göre düşük kalıp darboğaz yapıyor fikrimce.

Dalgamı geçiyorsun?
Bence bunları deneyin. SSD'ye test yaptırmak ya da PC'de virüs olabilir tarama yapın Kaspersky işinizi görecektir.
Hayır dalga geçmiyorum. Anakart-ekran kartı darboğazı yaşadım daha önce. Ben RX 580 kullanırken bile anakartım sebebiyle performansı tam alamayıp bazen böyle sorunlar yaşıyordum. En sonunda da ekran kartı yandı. Bilmiyorum ben sadece kendi fikrimi sundum. Özür dilerim.

SSD'nin modeli HyperX Fury 3D mi? Ayrıca donmalar ne zaman oluyor? Rastegele mi oluyor yoksa dosya kopyalama vb. işlemler yaparken mi oluyor?

Evet SSD o model rastgele oluyor bazen YouTube'da bazen Valorant'ta. Yalnız Valorant'ta olduğunda takım arkadaşlarımın konuşma seslerini duyabiliyorum bu esnada ama dediğim gibi komut veremiyorum PC'ye bu esnada.
Dalgamı geçiyorsun?
Bence bunları deneyin. SSD'ye test yaptırmak ya da PC'de virüs olabilir tarama yapın Kaspersky işinizi görecektir.

SSD testi yaptım sorun yok Kaspersky kullanıyorum herhangi bir zararlı yazılım yok.

@Metzero İlginç, bende de aynı model SSD var ve büyük boyutlu dosya transferleri yaparken bilgisayar bazen tamamen donuyor, bazen ise çok kötü kasmaya başlıyor. Ancak bende oyunlarda veya normal kullanımda sorun olmuyor.

Geri
Yukarı