R5 3600 ve RX 5600XT sistem reset atıyor

HiroZamani

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Antrenör/Öğretmen
Merhabalar, bu başlıktaki diğer konulara baktım fakat o arkadaşlar oyuna girerken veya oyun esnasına bu sorunu yaşamışlar o yüzden ayrıca açmak istedim.
Sistemimi yaklaşık olarak 1 haftadır kullanıyorum. Son 2 gün içinde 2 defa kendine ansızın reset attı. Birisinde OBS ile uğraşıyordum, diğerinde ise Twitch üzerinden yayın izliyordum, arka planda açık olan oyun veya ağır bir program yoktu. İkisinde de bilgisayar açılır açılmaz sıcaklıkları kontrol ettim. CPU 53, Anakart 40 derece, GPU 25 derece civarlarındaydı. (Oyunda olmamama rağmen işlemci ve kasa fanlarını Max modda unutmuş olma ihtimalim yüksek. Ekran kartı fanlarının kapalı olduğuna eminim).
Sistemimi 3 hafta önce satın aldım. Sizce sorun ne olabilir? Donanımsal mıdır, yazılımsal mıdır? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
Korsan hiçbir şey indirmedim. Windows anahtarını henüz girmedim yani Windows'u etkinleştir yazısı hala mevcut.
Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim...
Sistem özelliklerim ektedir.

1604239112203.png

Teşekkür ederim arkadaşlar ilgilendiğiniz için. Dediklerinizi deneyip konuyu güncelleyeceğim.

Radeon'a girince bildirimde watman var mi?
Tam olarak hangi sekmede göreceğimi bilmesem de Radeon uygulamasındaki her yeri kurcaladım bir hata bildirimi göremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı