R5 3600 PC'ye yükseltme önerisi

HasanCan Polat

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam,
R5 3600.
RX 6600 XT.
ASUS B450M-A 2
16 GB RAM.
Sisteme upgrade tavsiyesi bekliyorum, CPU stok soğutucu kullanıyor bu arada.
Herhangi bir tavsiye verseniz de olur fiyat olarak tam belirli bir miktar yok mantıklı tavsiyelereinizi bekliyorum, anakartın BIOS'u güncel 5. seri işlemcileri sorunsuz destekliyor. İyi Sosyaller iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam,
R5 3600.
RX 6600 XT.
ASUS B450M-A 2
16 GB RAM.
Herhangi bir tavsiye verseniz de olur fiyat olarak tam belirli bir miktar yok mantıklı tavsiyelereinizi bekliyorum, anakartın BIOS'u güncel 5. seri işlemcileri sorunsuz destekliyor. İyi Sosyaller iyi akşamlar.
R5 5600X olabilir bütçeye göre.

Ryzen 5 5600. X modeline bulaşmayın paranızı boşuna boş beleş işlemcilere kaptırmayın. 5600 ile X arasında %1 fark görürseniz dua edersiniz.

Selam,
R5 3600.
RX 6600 XT.
ASUS B450M-A 2
16 GB RAM.

Tam olarak aklınızda yükseltmek istediğiniz donanım nedir ve bütçeniz nedir?

Değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkürler R5 5600 ve 3600 arasında performans farkı 5600 alacak kadar büyük mü? Aklımda RAM upgradesi var gibi fakat işlemci upgrade i de fena olmaz gibi ayrıca bir soğutma da almak istiyorum tavsiye ediceğiniz CPU soğuıtucu var mıdır?

Değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkürler R5 5600 ve 3600 arasında performans farkı 5600 alacak kadar büyük mü? Aklımda RAM upgradesi var gibi fakat işlemci upgrade i de fena olmaz gibi ayrıca bir soğutma da almak istiyorum tavsiye ediceğiniz CPU soğuıtucu var mıdır?
Oyundan oyuna fark edecek şekilde %15-%25 arası fps fark ediyor. Soğutu olarak 3600 le birlikte arctic freezer duo 34 esport kullanıyorum OC li 4.5Ghz 420 TL ye almıştım fakat şu an gereksiz pahalı 1500 tl, başka alternatiflere yönelebilirsiniz.

Geri
Yukarı