R5 3600 sisteme yükseltme önerisi

Sisteminiz belirttiğiniz oyunlar için yeterli zaten, yükseltme yapacaksanız işlemci tarafında R5 5600, ekran kartı tarafında RX 6600/6700 veya şu 3060 Ti ekran kartını alabilirsiniz:
Benim önerim bu sistemle devam etmeniz, ya da bu sistemi satıp 30-35.000 fiyat bandında sistem almanız.

Galax için pek iyi şeyler söylemiyorlar diye duymuştum.

Eğer düşünürsen yardımcı olabilirim. Hatta diğer hocalarım da seve seve yardımcı olacaktır fakat genele baktığımızda belirttiğim parçaları da değiştirsen kârlı olacaksın.

Peki şöyle bir sorsam en az maliyete en çok performans yükseltmesi nasıl yapılır bu PC'ye?

Ülkemizde pek tercih edilmese de yurt dışında tercih edilen ve hatrı sayılır kullanıcısı olan bir markadır.

Yorumların için teşekkür ederim.

Sisteminiz bu oyunlar için yeterli. Daha fazla performans için Ryzen 5 5600X RTX 3060 alabilirsiniz. Bence bana kalırsa hiç gerek yok. Bu parçalar fazlasıyla yeterli piyasadaki oyunlar için.

Biraz da ileriye dönük yükseltmek istiyorum.

Peki şöyle bir sorsam en az maliyete en çok performans yükseltmesi nasıl yapılır bu PC'ye?

En mantıklısı bu olacaktır.

(sahip olduğunuz PSU konusunda şüpheliyim. Eğer çok daha hakim olan hocalarım var ise yanlışımı düzeltsinler. Eğer PSU nuzda bir şüphe yoksa benim paylaştığım PSU'yu görmezden gelebilirsiniz. Çünkü bir problem taşımıyorsa 650W PSU'yu 650W ile değiştirmek saçma olacaktır.)​

En mantıklısı bu olacaktır.

(sahip olduğunuz PSU konusunda şüpheliyim. Eğer çok daha hakim olan hocalarım var ise yanlışımı düzeltsinler. Eğer PSU nuzda bir şüphe yoksa benim paylaştığım PSU'yu görmezden gelebilirsiniz. Çünkü bir problem taşımıyorsa 650W PSU'yu 650W ile değiştirmek saçma olacaktır.)​

Bu kasayı satıp 0'dan kasa toplamak da aklımı kurcalıyor. Ne kadar eder bu kasa?

Yeni konular

Geri
Yukarı