R5 3600 RTX 2060 sistem ne kadar süre idare eder?

berk799

Picopat
Daha fazla  
2020'de bilgisayar toplamıştım.
RTX 2060 EVO.
AMD Ryzen 5 3600.
16 GB Ballistix RAM.
B450M-K anakart.
Toshiba 500 GB SSD.
Bir bilgisayarım var 2-3 oyundan fazla bir şey indirmem yüksek grafikli bir oyun oynamam oynarsam eğer grafikleri düşürür bilgisayarı rahatlatmaya çalışırım.
Sizin düşünceniz olarak sorun çıkarmadan ne kadar dayanır?
Ona göre fiyatlar artmadan ucuzken yeni bir bilgisayar toplamak için yazın çalışıp almayı düşünebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2020'de bilgisayar toplamıştım.
RTX 2060 EVO.
AMD Ryzen 5 3600.
16 GB Ballistix RAM.
B450M-K anakart.
Toshiba 500 GB SSD.
Bir bilgisayarım var 2-3 oyundan fazla bir şey indirmem yüksek grafikli bir oyun oynamam oynarsam eğer grafikleri düşürür bilgisayarı rahatlatmaya çalışırım.
Sizin düşünceniz olarak sorun çıkarmadan ne kadar dayanır?
Ona göre fiyatlar artmadan ucuzken yeni bir bilgisayar toplamak için yazın çalışıp almayı düşünebilirim.
Bilgisayar yorulmasın diye grafikleri düşüren bir insansanız, bayağı götürür :D.

Ben 1050 Ti i5 6400 8 GB Ramlı bilgisayarımı 2018'den 2023'e kadar kullandım. Şimdi ise azıcık güncelledim (R3 3300X 16 GB Ram) ve 1-2 yıl daha kullanacağım gibi gözüküyor. Yani toplamda 6-7 yıl. O bilgisayar seni ayar düşüre düşüre 3-4 yıl götürür merak etme.

Bilgisayarı neden rahatlatmaya çalışıyorsunuz? İşlemci veya ekran kartı 80 dereceyi geçmediği sürece bir sorun yoktur, bu donanımlar yükte çalışmak için üretildi sonuçta.

DLSS açarak yeni çıkan oyunları 2-3 yıl oynarsınız. Bilgisayar o kadar kolay bozulmaz endişe etmeyin.

Ekran kartınızı yükseltebilirsiniz, RAM'i 32 GB yapabilirsiniz.

Bilgisayarı neden rahatlatmaya çalışıyorsunuz? İşlemci veya ekran kartı 80 dereceyi geçmediği sürece bir sorun yoktur, bu donanımlar yükte çalışmak için üretildi sonuçta.

DLSS açarak yeni çıkan oyunları 2-3 yıl oynarsınız. Bilgisayar o kadar kolay bozulmaz endişe etmeyin.

İlk defa bir oyun bilgisauarım oldu. Bu konularda pek bir bilgim yok öğrenmekde güzel olur. Eski bir ofis bilgisayarından yeni bir toplama PC'ye geçince birşey olacak diye korkuyorsunuz maalesef.

İlk defa bir oyun bilgisauarım oldu. Bu konularda pek bir bilgim yok öğrenmekde güzel olur. Eski bir ofis bilgisayarından yeni bir toplama PC'ye geçince bir şey olacak diye korkuyorsunuz maalesef.

Bilgisayar yorulmasın diye grafikleri düşüren bir insansanız, bayağı götürür :D.

Komik olacağını sanmıyordum eski 8 yıllık ofis bilgisayarından böyle bir PC'ye geçince bazı alternatifleri kısınca daha iyi olabilir diye düşünüyorsunuz maalesef bir daha böyle bir PC alabilir miyim bilmiyorum.

İlk defa bir oyun bilgisauarım oldu. Bu konularda pek bir bilgim yok öğrenmekde güzel olur. Eski bir ofis bilgisayarından yeni bir toplama PC'ye geçince birşey olacak diye korkuyorsunuz maalesef.
Alışırsınız hocam. 10 ay önce, sistemi aldığımda, kasanın camını açmaya korkuyordum. Geçen gün ekran kartını vs. söküp ilk kez termal macunumu yeniledim. :) Ayarları kısmanıza gerek yok.

İlk defa bir oyun bilgisauarım oldu. Bu konularda pek bir bilgim yok öğrenmekde güzel olur. Eski bir ofis bilgisayarından yeni bir toplama PC'ye geçince bir şey olacak diye korkuyorsunuz maalesef.

Komik olacağını sanmıyordum eski 8 yıllık ofis bilgisayarından böyle bir PC'ye geçince bazı alternatifleri kısınca daha iyi olabilir diye düşünüyorsunuz maalesef bir daha böyle bir PC alabilir miyim bilmiyorum.
Komik bir durum yok,o kadar para verip sistem topluyorsunuz bari içindeki parçalar parasının hakkını versin, yorulsun.Şuanki 2060 sistem ise günümüzde hâlâ gideri var fakat 2-3 seneye nolur bilemem.

Geri
Yukarı