R5 3600-RTX 3060 darboğaz çözümü var mıdır?

saidasilsoy

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı %60 çalışırken işlemcim %20 çalışıyor. İkide bir drop giriyor. Overclock yapsam düzelir mi?
Oyunlar:
Forza Horizon 4 Ultra ayarlar.
Fortnite competitive ayarlar.

DSR açtım 2K da denedim darboğaz yine vardı ama çok değildi fakat Fortnite oynarken ben 1080p oynamalıyım FPS çok düşüyor çünkü.

İşlemcime overclock yaparsam biraz azalacağını düşünüyorum ve ctr testi yapacağım fakat
Ryzen Master açılmıyor neden?

Güç kaynağı parçaların istediği enerjiyi stabil bir şekilde vermediği taktirde de bu tür sorunlar oluşa biliyor.
Uzun zaman önce bunu ben de idda etmiştim başka bir forumda yemediğim laf kalmamıştı, bunu düşünen tek kişi olduğumu sanıyordum :D Güç kaynağı da performans düşüşü yaratabilir bence de.

Uzun zaman önce bunu ben de iddia etmiştim başka bir forumda yemediğim laf kalmamıştı, bunu dğşğnen tek kişi olduğumu sanıyordum :D güç kaynağı da performans düşüşü yaratabilir bence de.

1618565204988.png

Voltaj dengesizmi sizce.

Darboğaz olur diyenler neye dayanarak demişler merak ediyorum RTX 3060 Ti olsa anlarım bir nebze de RX 5700 XT ile neredeyse aynı performansı sergileyen ekran kartı nasıl darboğaz yapabilir? Yaşadığınız sorun donanımsal bir uyumsuzluk değil daha çok sistemin kendini bir sebebten frenlemesi tam olarak kullanmaması sürücü kaynaklı veya başka sebebten de olabilir.

Darboğaz olur diyenler neye dayanarak demişler merak ediyorum RTX 3060 Ti olsa anlarım bir nebze de RX 5700 XT ile neredeyse aynı performansı sergileyen ekran kartı nasıl darboğaz yapabilir? Yaşadığınız sorun donanımsal bir uyumsuzluk değil daha çok sistemin kendini bir sebebten frenlemesi tam olarak kullanmaması sürücü kaynaklı veya başka sebebten de olabilir.

Bende 5700 XT vardı sattım 2070 Super alacaktım sonra forumdakiler 3060 al dediler fakat pişman oldum bu darboğaz ne ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı