R5 3600 RTX 3060 sistem Call of Duty: Warzone'de 20 FPS veriyor

Stromwide

Femtopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 3600.
ASUS TUF B450-Plus Gaming.
2X G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
Gigabyte GeForce RTX 3060.
SanDisk 500GB Ultra NVMe M.2 SSD (2400 MB okuma / 1750 MB yazma)

Arkadaşlar sistemim bu şekilde ve çoğu oyunu +100 FPS orta ya da Full grafiklerde oynuyorken Warzone indirdim ve oyun ne yaparsam yapayım 20 30 FPS üstünü görmüyor minimumda da olsa internetten çözüm odaklı paylaşılan ne kadar konu varsa hepsini bakıp uygulamama rağmen FPS sorununu çözemedim, bunu düzeltmelik bir çözüm var mı?
Ekran kartım ve diğer sürücülerim güncel.

Oyun içindeki gpu kullanimi nasil ? %90+ olup mu 20 30 fps veriyor? Normal sartlarda en iyi ayarlarda rahat oynatir gibi geliyor, cod mw tarafinda eger scale arttirdiysan, yorabilir

Vram kullanımı 3,6 gb gösteriyor görev yöneticisindede %3 gösteriyor
1679769868074.png

VRAM kullanımı 3,6 GB gösteriyor görev yöneticisindede %3 gösteriyor.
Eki Görüntüle 1714707

Oynarken GPU kullanmını kast etmistim. VRAM kullanımı da az büyük ihtimalle ayarlar med Low falan, oyun içi GPU telemetrelerini açıp ekran kartina yük bindirip herhangi bir lobiye girip oynarken GPU kullanımına bakin bence.

Bir de attiginz ekran görütüsünde, Aşşağida Custom frame rate limit var, orasi custom secilmiş, umarim 20 30 seçili değildir 😀

Yok orayı limitsiz yapmıştımda sonrasında ayarları resetlemiştim ondan o şekilde duruyor. Gpu dediğin gibi baktıgımda oyun içinde %32 falan kullanılıyor menüdede %18 25 arası değişiyor

Yok orayı limitsiz yapmıştımda sonrasında ayarları resetlemiştim ondan o şekilde duruyor. GPU dediğin gibi baktıgımda oyun içinde %32 falan kullanılıyor menüdede %18 25 arası değişiyor.

%90+ üstü kullansa gayet akıcı oynatir, ekran kartina yük bindirmeyi deneyin. Tüm ayarlari ultraya cekin. Anti aliasing fulleyin, GPU kullanimi ne olacak inceleyin. CPU'nun da öyle absürt darboğaz yapacagini düsünmüyorum.

Diğer oyunlarda yapmayik spesifik olarak bu oyunda yapiyorsa, oyun içi ayarlardan veya NVIDIA Control paneldeki ayarlardan kaynakli gibi geldi bana. Oyunu Steam'den veya battlenetse oradan repair edip deneyin diyecegim de sanmiyorum etki yapacagini.

Steamden indirmiştim fakat çözüm bulamadım hala sildim bu sefer battlenet üzerinden indirip deneyeceğim 1-2 tane yorum gördüm steamden indirdiğimde drop yedim normal indir gibisinden umarım düzelir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı