R5 3600 - RTX 3060 Ti darboğaz yapar mı?

Dostlar söylenenlere bakılırsa cogu kişi yapmaz diyor ama 3060 Ti yerine 4060 almam söyleniyor bütcesi önemli değil benim bu işlemciye takabileceğim Max ekran kartı nedir yani.

Dostlar söylenenlere bakılırsa cogu kişi yapmaz diyor ama 3060 Ti yerine 4060 almam söyleniyor bütcesi önemli değil benim bu işlemciye takabileceğim Max ekran kartı nedir yani.
4060.

R5 3600 asla 3060 Ti gibi bir kartı besleyemez AAA oyunlar hariç diğer tüm oyunlarda darboğazı dibine kadar yaşarsınız. YouTube'da çoğu içerik üreticisi kasaların maliyetini düşürmek için kullanır ve videolarda genelde en ağır oyunları oynarki darboğaz gözükmesin bu yanılgıya düşmeyin.

1600 AF ile 3060 Ti'yı 1 sene kullandım hiçbir sorun yaşamıyordum. 3600 ile de sorun yaşanmaz.

Eğer sıfır alınacaksa 4060-4060 TI-7700XT almak çok daha mantıklı olacaktır. İkinci el alınacaksa 3070 takarsın hatta 3080 bile takabilirsin.

Max ne takabilirim dersen 4070 takılabilir.

1600 AF ile 3060 Ti'yı 1 sene kullandım hiçbir sorun yaşamıyordum. 3600 ile de sorun yaşanmaz.

Eğer sıfır alınacaksa 4060-4060 TI-7700XT almak çok daha mantıklı olacaktır. İkinci el alınacaksa 3070 takarsın hatta 3080 bile takabilirsin.

Max ne takabilirim dersen 4070 takılabilir.

Hocam alın siz bakın ekran kartı kullanım seviyelerine daha ne diyim
Spiderman:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Pubg:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Miles Morales:
Şu videoda dakika 11.25e alıp Star Wars Jedi Fallen Order'a bakabilirsiniz:

Daha yazılır da gerek yok. Darboğaz olur ryzen 5 3600 ve 3060Tİ bir sistemde kaçarı yok.
Hele Ryzen 5 3600'e 4070 takılabilir diyorsak vah yani.

Ayrıca size başka bir arkadaşımızın geçmişte açmış olduğu başlıkta da herkes yeterli olmayacağını belirtiyor ryzen 5 3600 işlemcinin 3060Ti ve üstü ekran kartları için

link: R5 3600 3060 Ti darboğaz yapar mı?

Son düzenleme:
@E2Falling attığın test videosunda 23 oyunun 3-4 tanesinde kullanımlar %90'ın altında.

BF 5 videosuna bakıyorum 1080p Ultra grafiklerde 98 kullanım var.

Spider-Man oyunlarında DLDSR açıp 2K'da oynayıverirsin bir sorun da olmaz.

PUBG için zaten 250 alıyorsun daha ne alacaksın ki Max ayarlarda %85-90 kullanımlarda rahat rahat oynabilirsin.

1600 AF ile 3060 Ti'yı uzun süre kullandım pek bir sorun olmadı. 1080p olmadıysa 2K da oynadım ki birçok oyunda da sıkıntısız çalıştı alet.

Neye göre yeterli olmuyor anlayamıyorum ben onu. Attığın testlerde 3-4 oyun harici hepsinde ekran kartı kendini tam anlamıyla kullanırken darboğaz var da ben mi bilmiyorum.

Son düzenleme:
@E2Falling attığın test videosunda 23 oyunun 3-4 tanesinde kullanımlar %90'ın altında.

BF 5 videosuna bakıyorum 1080p Ultra grafiklerde 98 kullanım var.

Spider-Man oyunlarında DLDSR açıp 2K'da oynayıverirsin bir sorun da olmaz.

PUBG için zaten 250 alıyorsun daha ne alacaksın ki Max ayarlarda %85-90 kullanımlarda rahat rahat oynabilirsin diye.

1600 AF ile 3060 Ti'yı uzun süre kullandım pek bir sorun olmadı. 1080p olmadıysa 2K da oynadım ki birçok oyunda da sıkıntısız çalıştı alet.

Neye göre yeterli olmuyor anlayamıyorum ben onu. Attığın testlerde 3-4 oyun harici hepsinde ekran kartı kendini tam anlamıyla kullanırken darboğaz var da ben mi bilmiyorum.

Cpu Agent: AMD Ryzen 5 3600 Bottleneck RTX 3060 Ti? - CPUAgent

Arkadaş darboğaz yapar mı diye soruyor evet yapar bu kadar basit AAA oyun değilse tam performans alamaz yukardaki testte de görülür.

CPU agent: AMD Ryzen 5 3600 Bottleneck RTX 3060 Ti? - CPUAgent

Arkadaş darboğaz yapar mı diye soruyor evet yapar bu kadar basit AAA oyun değilse tam performans alamaz yukarıdaki testte de görülür.

Tamam kardeş sen haklısın darboğaz yapar.

Günümüzde kim hangi AA ve altı oyun oynuyor bilemedim. Bakınca ufak bir kısım hariç geri kalanı AAA oyundan başka oyun oynamıyor pek.

Kendi attığın test videosunda bir kere darboğaz gözükmüyor adamakıllı hala daha gelmiş darboğaz olur diyorsun.

Ama darboğaz yapar tamam.

Adam haklı tabikide yapar darboğaz testleride malum zaten atmış yapmaz diyip millete boşuna daha düşük performans alacağı şeyler önermeyin

6650 XT ile kullanıyorum darboğaz yok ancak bu kart bundan biraz daha güçlü olmasına karşın işlemci kartın üstesinden gelebileceğini düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı