R5 3600 RTX 3070 Sistemde AC Valhalla "nvlddmkm" Hatası

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar AC Valhalla oynarken rastgele zamanlarda hata vermeden masaüstüne atıyor. Kimi zaman 2 saatte kimi zaman 3 saatte oluyor. Olay görüntüleyicinden baktığımda:

"nvlddmkm kaynağındaki 0 Olay Kimliği'nin açıklaması bulunamıyor. Bu olayı başlatan bileşen yerel bilgisayarınızda yüklü değil veya yükleme bozulmuş. Bileşeni yerel bilgisayara yükleyebilir veya yüklüyse onarabilirsiniz.

Olay başka bir bilgisayardan başlatıldıysa, olayla birlikte görüntüleme bilgileri kaydedilmiş olmalıdır.

Olayla birlikte aşağıdaki bilgiler eklendi:

\Device\0000008f
Error occurred on GPUID: 2600

İleti kaynağı var ancak ileti, ileti tablosunda bulunamadı"

hatasını veriyor. Ekran kartım yeni, sorun karttan mı kaynaklanıyor yoksa oyundan mı anlamış değilim. Yoğun olduğumdan dolayı başka oyunları bu kadar uzun süre oynayamıyorum, yani açayım her oyunu 3 saat deneyim gibi bir vaktim maalesef bulunmuyor. Acaba sorunun kaynağı hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Sistem kısaca:
R5 3600 CPU
RTX 3070 GPU
XPG Core Reactor 750W PSU
MSI B450 GAMING PLUS MB
1xHDD, 2xSSD
Win11

(İşlemci sıcaklığım 55, GPU sıcaklığım 60 derece civarlarında geziyor ve oyun orijinal.)

Arkadaşlar AC Valhalla oynarken rastgele zamanlarda hata vermeden masaüstüne atıyor. Kimi zaman 2 saatte kimi zaman 3 saatte oluyor. Olay görüntüleyicinden baktığımda:

"Nvlddmkm kaynağındaki 0 olay kimliği'nin açıklaması bulunamıyor. Bu olayı başlatan bileşen yerel bilgisayarınızda yüklü değil veya yükleme bozulmuş. Bileşeni yerel bilgisayara yükleyebilir veya yüklüyse onarabilirsiniz.

Olay başka bir bilgisayardan başlatıldıysa, olayla birlikte görüntüleme bilgileri kaydedilmiş olmalıdır.

Olayla birlikte aşağıdaki bilgiler eklendi:

\Device\0000008f
Error occurred on gpuıd: 2600.

İleti kaynağı var ancak ileti, ileti tablosunda bulunamadı"

Hatasını veriyor. Ekran kartım yeni, sorun karttan mı kaynaklanıyor yoksa oyundan mı anlamış değilim. Yoğun olduğumdan dolayı başka oyunları bu kadar uzun süre oynayamıyorum, yani açayım her oyunu 3 saat deneyim gibi bir vaktim maalesef bulunmuyor. Acaba sorunun kaynağı hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Sistem kısaca:
R5 3600 CPU.
RTX 3070 GPU.
XPG Core Reactor 750W PSU.
MSI B450 Gaming Plus MB.
1xhdd, 2xssd.
Windows 11.

(İşlemci sıcaklığım 55, GPU sıcaklığım 60 derece civarlarında geziyor ve oyun orijinal.)

Oyun cracklı mı?

528.02 sürücüsü kurulu.

DDU ile mevcut sürümü kaldirip 522.25 sürümünü kurup deneyebilir misiniz?

DDU ile mevcut sürümü kaldirip 522.25 sürümünü kurup deneyebilir misiniz?

Tabii, deniyorum fakat geri dönüşü sanırım gün içinde yapabilirim.

@reptile maalesef bir faydası olmadı.

Son düzenleme:
@LeFeyn

Gördügüm kadariyla bu sorunu Valhalla'da yasayan bircok kisi mevcut. Cözüm olarak oyunun grafik ayarlarini kisip denemeyi, eger XMP aciksa XMP'yi kapatip bu sekilde denemeyi tavsiye etmisler. Diger oyunlarda ayni sorunu yasamiyorsaniz o zaman direkt ekran karti ile alakali bir sorun oldugunu düsünmüyorum.

Geri
Yukarı